Останнє оновлення: 20:39 вівторок, 29 вересня
Політичні пам'ятники
Ви знаходитесь: Політика / Україна / У Запоріжжі поставили пам'ятник Сталіну
У Запоріжжі поставили пам'ятник Сталіну

У Запоріжжі поставили пам'ятник Сталіну

У Запоріжжі відкрито перший за роки незалежності України пам`ятник Йосипу Сталіну.

Пам`ятник висотою близько трьох метрів, що являє собою напівфігуру Й.Сталіна у військовій формі із Зіркою Героя, відкрили сьогодні біля будівлі Запорізького обкому Комуністичної партії України в Жовтневому районі Запоріжжя під гімн СРСР.

Урочисте відкриття пам`ятника стало кульмінацією мітингу, проведеного представниками КПУ для прихильників комуністичної ідеології, яких, за даними правоохоронців, зібралося близько 1000 осіб.

Оскільки напередодні дати відкриття пам`ятника суд заборонив проведення масових акцій біля будівлі обкому КПУ не лише представникам ВО "Свобода", але й самим комуністам, офіційно те, що відбувається, називалося зустріччю народного депутата від КПУ Олексія Бабуріна з виборцями.

У ході заходу представники Запорізького обкому КПУ, розповівши про досягнення СРСР під керівництвом Комуністичної партії й про значення особи Й.Сталіна, як керівника країни, що отримала перемогу над фашизмом, підтвердили намір, що раніше озвучувався, цілодобово охороняти встановлений на території обкому пам`ятник.

На початку 2010 року Запорізький обком КПУ (згідно з офіційними даними керівництва обкому КПУ - на прохання ветеранів ВВВ) ухвалив рішення про встановлення на території Запоріжжя пам`ятника Й.Сталіну.

Низка політичних сил заявили про неприпустимість таких дій і наміри не допустити встановлення пам`ятника, а комуністи заявили про організацію озброєної охорони майстерні, де створювався пам`ятник, та його охорону після встановлення в Запоріжжі.

26 квітня Президент України Віктор Янукович заявив, що виступає за проведення місцевого референдуму в Запоріжжі з приводу встановлення пам`ятника Й.Сталіну.

Коментарі (3)

Olesmamai | 2010-05-05 16:25

Герой....
Янукович недавно на всю Европу обвинил Сталина в Голодовке 32-33 гг, что привело к гибели миллионов людей. А тут ему памятник... Поражаюсь цинизмом новой власти.

Николай | 2010-05-05 15:28

ЦікавоА ні у кого не виникає запитання, звідки у старперів бабло на будівництво трьоповерхової будівлі обкому і на трьометрового істукана ініціатора Голодомору?
Как откуда? На истукана дедок с Харькова 50 тыщ пожертвовал. Возможно, и Педе Симаненге на "домик в деревне", тоже.))) http://lb.com.ua/analitic/politics/2010/04/30/42678_burzhuyske_zhittya_komunista.html

Цікаво | 2010-05-05 14:37

А ні у кого не виникає запитання, звідки у старперів бабло на будівництво трьоповерхової будівлі обкому і на трьометрового істукана ініціатора Голодомору?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО