Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Цікава статистика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Імпорт з Китаю - зростає!

Імпорт з Китаю - зростає!

китайське автоКраїни Азії займають третє місце в зовнішній торгівлі товарами Чернігівської області, поступаючись країнам СНД та Європи.

У січні–листопаді 2007року партнерами підприємств та організацій області в зовнішній торгівлі товарами були 27 країн Азії.

Про це Високому Валу повідомила заступник начальника Головного управління статистики в Чернігівській області Діна Ашихміна.

Хто з нами торгує в Азії?

Це такі країни, як В’єтнам, Ізраїль, Індія, Індонезія, Йорданія, Китай, Південна Корея, Сирійська Арабська Республіка, Тайвань(Провінція Китаю), Туреччина, Філіппіни, Японія тощо.

Зовнішньоторговельний оборот товарами з цими країнами формував майже 10% загального обороту. Порівняно з відповідним періодом 2006р., обсяги зовнішньої торгівлі збільшилися на 11%, в основному, за рахунок зростання імпортних надходжень. При цьому обсяг експорту товарів становив 27 млн.дол.США, імпорту – 28 млн.дол.США. Перевищення імпорту над експортом визначило від’ємне сальдо в зовнішній торгівлі товарами з  цими країнами.

Лідирують Туреччина і Китай

Серед країн Азії за обсягами зовнішньої торгівлі лідирують Туреччина та Китай. До речі, зовнішня торгівля з Китаєм, як в експорті, так і в імпорті в останні роки зростає.

Більше половини (54%) обласного експорту товарів до країн азіатського континенту пов’язано з Туреччиною, 12% – з Китаєм.

Найбільшим попитом на турецькому ринку користувалися такі товари, як лісоматеріали, нитки синтетичні та хімічні штапельні волокна, на китайському – молоко та молочні продукти, льоноволокно, олія з насіння льону та вовняні тканини.

Імпорт

В обсязі імпорту з країн Азії 38% припадало на Китай, 15% – на Туреччину.

Асортимент товарів імпортованих з Китаю досить різноманітний, проте  основу надходжень формували полімерні матеріали, пластмаси, тютюн, риба, механічне обладнання, електричні машини та устаткування, органічні хімічні сполуки, вироби з чорних металів, вироби з гуми.

Головними статтями імпорту з Туреччини були надходження тютюну, механічного обладнання та хімічних штапельних волокон.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM