Останнє оновлення: 09:25 вівторок, 7 грудня
Історія УАПЦ
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / 100 років тому на єпископа Чернігівського був рукоположений о.Юрій Міхновський
100 років тому на єпископа Чернігівського був рукоположений о.Юрій Міхновський

100 років тому на єпископа Чернігівського був рукоположений о.Юрій Міхновський

Сто років тому, 28 жовтня 1921 року під час Божественної Літургії у Софійському соборі Києва, у рамках Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору на єпископа Чернігівського був рукоположений священик Юрій Міхновський.

Про історичну подію розказали у паблику "Історія УАПЦ".

Архієрейська хіротонія священика Юрія Міхновського відбулася згідно першого правила Святих Апостолів і у його архієрейській хіротонії взяли участь: митрополитом Василь Липківський, архієпископом Нестор Шараївський, архієпископ Іоан Теодорович, архієпископ Олександр Ярещенко.

Напередодні, 27 жовтня 1921 року після Божественної Літургії у Софійському соборі Києва о 12:00 просто перед делегатами Першого Всеукраїнського Православного Собору відбулося наречення отця Юрія Міхновського на єпископа.

Владика Юрій Михайлович Міхновський народився 30 січня 1866 року у селі Піщана Золотоніського повіту Полтавської губернії у родині священика.

За генеалогічними дослідженнями, належав до того самого роду, що й ідеолог самостійності України Микола Міхновський. 1889 року закінчив Полтавську духовну семінарію. Служив дяком у Золотоніському повіті, а 1894 року рукоположений на священика і призначений на парафію у Нові Санжари, а потім служив у Золотоноші, у селах Богдани на Золотоніщині і в Комарівці на Переяславщині. Делегат Полтавського єпархіального з'їзду, що відбувся 3–6 травня 1917 року. Один із перших єпископів УАПЦ, обраний і рукоположений на Першому Всеукраїнському православному церковному соборі 28 жовтня 1921 року. За ухвалою собору єпископи, які одержали соборну висвяту, були проголошені архієпископами. Одержав призначення до Чернігова, де вже існувала парафія УАПЦ при Борисоглібському соборі.

У 1921 - 1922 роках правлячий архієрей Чернігнігівської єпархії УАПЦ. У 1922 року призначений правлячим архієреєм Золотоніської церковної округи, де організував повітову церковну раду, що об'єднала 10 парафій.

Унаслідок постійних утисків від більшовиків у 1926-1927 роках мав тільки парафію в Іллінській церкві селі Прохорівка на Канівщині, де і служив. Окупаційні карателі з ГПУ тричі брали в нього підписку про невиїзд, забороняло проповідувати, тероризувало так званими «податками», а на ділі просто грабували владику.

На Другому Всеукраїнському Православному Соборі 24 жовтня 1927 обраний членом Вищого церковного суду. У 1932 році заступив арештованого архієпископа Київського Костянтина Малюшкевича на посаді настоятеля
Софійського собору в Києві.

Під час Голодомору - геноциду українського народу 1932–1933 років - брав участь в організації допомоги голодним при Софійському соборі і рятував людей від вбивства голодом.

Коли в лютому 1934 року Софійський собор було закрито, парафія перейшла до Свято-Успенського собору на Подолі (Богородиці Пирогощі), де до грудня 1934 служив як вікарій митрополита Харківського і всієї України Івана Павловського. До закриття храму 15 червня 1935 служив з ним удвох у храмі святого Миколая (Притиска).

1936 року окупаційна влада забороняє йому служити під страхом смерті, також розпускають чутки про його начебто відхід від Церкви Христової. У 1936–1937 роках владика брав публічну участь у збиранні підписів за відкриття бодай одного українського православного храму в Києві. Продовжував служити у підпіллі - по квартирах парафіян.

Заарештований російсько-більшовицькими карателями 11 липня 1937 року. Проходив по одній репресивній справі з архієпископом Київським Володимиром Самборським. Страчений окупантами у Києві 16 жовтня 1937 року.

Закопаний очевидно у Биківні.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Співачка Lida Lee презентувала dance-відео, яке зняла в унікальному музеї гітар

SVOBODA.FM