Останнє оновлення: 09:21 неділя, 18 квітня
ціни
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Подешевшала картопля
Подешевшала картопля

Подешевшала картопля

Картопля подешевшела всередньому на гривню-півтори. На цінопад впливає, зокрема, засилля імпортної бульби минулорічної. Її везуть звідусіль.

На найбільшому гуртовому ринку Львова ціна за останній час упала майже на гривню. За словами продавців, багато насадили через карантин, тому і ціна пішла нижча.

Ще одна причина - засилля імпорту. Бульбу сюди везуть чи не з усієї Європи: польська, голандська, німецька, латвійська та інші. Зараз на ринку налічується близько 60 тон картоплі з Німеччини, 80 тон картоплі з Польщі. 70 тон картоплі з Голандії.

На базарі Києва також є імпортна картопля, але менше. Кілограм коштує близько 8 гривень. Це якщо брати мішками.  Хоч і здалеку, але возити ці овочі в Україну прибутково. 

"У них картопля у цьому році втричі дешевша, ніж в україні. Якщо у них сьогодні картопля по 9-12 євроцентів , то в Україні сьогодні картопля більше 20 євроцентів, і це якраз спричинило потік імпорту", - кажуть знавці.

Григорій на столичний ринок привіз українську карптоплю з Волині. Ціну скидає ледь не щодня. А виторгу - немає. "Беремо по 5,5 у людей, а торгуємо по 8, потім 7,6 віддаємо", - розповів він.

Досадує через вартість товару та брак покупців і продавець Леонід. Чоловік приїхав із Чернігівщини. А тепер гадає, чи не дарма.

"6 тон привіз, 5 днів сиджу. продав 2,5 тони. 5 тисяч витрат, в мінусах", - розповів він. 

У павільйоні поруч картоплю можна купити і у роздріб. Ось, до прикладу, імпорт з Білорусі 16 гривень. У супермаркетах - традиційно є й дешевша - по 12 гривень за кілограм. Якщо якість кульгає - ціна ще менша. Так, картопля другий гатунок  - 7.50

А от молодої української бульби ще немає. Погода підводить. В Херсонській області в цьому році почали посадку 15-18 березня. Експерти кажуть, що коли з'явиться молода картопля, ціни на неї будуть високі.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM