Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / "Залишити громадам комунальні лісгоспи": депутати Чернігівської облради звернулись до уряду та Ради
Залишити громадам комунальні лісгоспи: депутати Чернігівської облради звернулись до уряду та Ради

"Залишити громадам комунальні лісгоспи": депутати Чернігівської облради звернулись до уряду та Ради

Не допустити передачі лісів з комунальної власності громад новоствореному державному підприємству, — таке звернення до Кабміну та Верховної Ради ухвалила президія Чернігівської обласної ради.

На Чернігівщині, окрім державних лісгоспів, які підпорядковуються Держлісагентству, існує 17 комунальних лісових господарств. Їх заснувало місцеве самоврядування.

В рамках реформи лісового господарства усі державні лісгоспи мають передати створеному у жовтні державному підприємству "Ліси України". Процес передачі нині триває та має завершитися 20 січня. Перед новим роком на сайті Держлісагентсва з’явився проєкт закону, який серед іншого передбачає передачу державному підприємству "Ліси України" не лише державних, але й комунальних лісгоспів.

"Ми вичитали цей законопроєкт. Звернули увагу, що тут порушується дуже багато норм, і ми вважаємо несправедливим в період, коли іде активно децентралізація, забирати в органів місцевого самоврядування як раз те, що є нашою прерогативою", — каже голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко.

Жінка додає, що була зібрана президія, щоб порадитися з депутатами та прийняти відповідне звернення.

За словами голови Корюківської територіально громади Ратана Ахмедова, на території Корюківської громади працюють два лісгоспи: державний та комунальний.

Комунальний має вчетверо менше земель у користуванні, але в перерахунку на один гектар лісу, сплачує вдвічі більше податків до місцевого бюджету. За попередніми підрахунками Ратана Ахмедова, в разі передачі комунального лісгоспу у власність державного підприємства "Ліси України" бюджет громади втрачатиме щонайменше 2,5 мільйони гривень надходжень щороку.

"Це порушення Конституції, це посягання на власність громад. Власність громад – це власність кожної людини. Держава, непрямим методом, через прийняття законів, зменшує надходження громад, не збільшуючи ресурс шляхом інших джерел. Я у великій корпорації не бачу гнучкості та соціальної відповідальності".

Наразі звернення із проханням залишити комунальні ліси у власності громад, окрім Чернігівської, виступили в Житомирській облраді та Асоціації міст України.

За словами керівника ДП "Ліси України" Ігоря Лицура, проєкт закону виклали в загальний доступ для обговорення. Усі звернення має розглянути розробник проєкт закону – Держлісагентство.

"Всі звернення, які були направленні на Державне агентство лісових ресурсів, не залишаються без розгляду. Комунікація про реформу, доцільність, її ефективність та обґрунтованість обговорювалася на всіх рівнях, починаючи від президента, закінчуючи працівниками лісової галузі і іншими стейкхолдерами, які мають вигоди від наших лісів", — каже керівник ДП "Ліси України" Ігор Лицур.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM