Останнє оновлення: 17:44 п'ятниця, 30 жовтня
брифінг
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / МОЗ просить втричі збільшити тариф на лікування хворих на туберкульоз наступного року
МОЗ просить втричі збільшити тариф на лікування хворих на туберкульоз наступного року

МОЗ просить втричі збільшити тариф на лікування хворих на туберкульоз наступного року

У наступному році Міністерство охорони здоров'я просить встановити тариф на лікування одного хворого на туберкульоз у розмірі 63,5 тис. грн, що втричі більше за цьогорічними. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"Це була одна із великих проблем з 1 квітня, адже тариф, який сплачує держава відповідному медичному закладу за лікування одного хворого, був розрахований за незрозумілими критеріями... Ці тарифи нічого не покривали", - розповів він.

За словами Степанова, цьогоріч цей тариф становить 20 тис. 663 грн на лікування одного хворого.

"В наступному році разом з Нацслужбою здоров'я ми прорахували, що цей тариф має становити 63 тис. 535 гривень, тобто в три рази більше... Ці розрахунки ми брали по реальних витратах тубдиспансерів...", - підкреслив він.

Міністр зазначив, що ефективне лікування хворого також необхідне й в амбулаторних умовах, тому наступного року МОЗ хоче запровадити тариф для сімейних лікарів за супровід однієї особи, хворої на туберкульоз. "Ми заклали цифру у 1 тис. 80 гривень, щоб сімейні лікарі, які будуть відповідно навчені..., могли супроводжувати хворого на амбулаторному рівні в тісній взаємодії з лікарями-фтізіатрами, пульмонологами, які працюють в обласних туберкульозних центрах, та супроводжували хворого, коли він перебував в стаціонарі", - сказав Степанов.

Він наголосив, що МОЗ має чіткий багатокомпонентний план щодо зменшення захворюваності на туберкульоз.

Очільник міністерства також уточнив, що наразі в Україні на туберкульоз хворіють 43 тис. 981 особа.

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  GusGus в новому альбомі «Звуки Чорнобиля»

SVOBODA.FM