Останнє оновлення: 12:08 п'ятниця, 17 вересня
медицина
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Не вистачає новонароджених: у Новгороді-Сіверському закривають пологове відділення
Не вистачає новонароджених: у Новгороді-Сіверському закривають пологове відділення

Не вистачає новонароджених: у Новгороді-Сіверському закривають пологове відділення

Пологове відділення у Новгород-Сіверській райлікарні, яку визначили опорною, з квітня закриють - у ньому відбувається замало пологів. Аби отримати фінансування, їх має бути не менше 100 на рік. Нині малюків народжується на третину менше.

 Через це лікарня не зможе підписати угоду з Національною службою здоров’я на отримання пакету послуг з приймання пологів, повідомила Суспільному головна лікарка Світлана Шам.

Жителька Новгорода-Сіверського Юлія Шевчик прийшла до жіночої консультації на черговий огляд. Чекає на двійню. Народити має за місяць-півтора. В Новгороді-Сіверському такі пологи не приймають.

«Ну, так як двійня, то тільки Чернігів», - пояснює Юлія Шевчик.

Каже, якби звичайна вагітність, народжувала б у районній лікарні – як і першу дитину одинадцять років тому.

З 1 квітня в Новгород-Сіверській лікарні пологи не прийматимуть. Закриття пологового відділення пов’язане із медреформою, каже головна лікарка Світлана Шам. Лікарня не зможе підписати угоду з Національною службою здоров’я на фінансування пологового відділення. Для цього тут не вистачає лікарів, обладнання і пологів – їх має бути не менше 100 на рік.

«У попередньому 2019 році всього 65 пологів ми прийняли у нашому відділенні. У 2018 році – 67 пологів. На сьогодні на обліку у кабінеті нагляду за вагітними перебуває 47 вагітних всього-на-всього».

Після закриття відділення жінок на пологи направлятимуть в інші опорні лікарні - за вибором самих вагітних.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  В глобальному рейтингу українських міст за якістю життя Чернігів посів четверте місце

SVOBODA.FM