Останнє оновлення: 23:23 понеділок, 20 березня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чернігівська міськрада у 2022 році: як депутати відвідували сесії та чи каратимуть "прогульників"
Чернігівська міськрада у 2022 році: як депутати відвідували сесії та чи каратимуть прогульників

Чернігівська міськрада у 2022 році: як депутати відвідували сесії та чи каратимуть "прогульників"

Депутати Чернігівської міської ради VIII скликання протягом 2022 року збиралися на 11 сесійних засідань. Одне пройшло до повномасштабного вторгнення РФ на територію України 24 лютого, решта — вже після. У міськраді підрахували, як депутати відвідували ці засідання, хто був на всіх сесіях, а кого не було на жодній.

"Слуга народу"

У фракції "Слуга народу" немає жодного депутата, який би відвідав усі 11 сесій міськради. Проте в цій фракції немає й тих, хто пропустив понад половину засідань.

Максим Черненок був присутній на дев'яти сесіях, Юрій Тарасовець та Олена Стрілець на восьми, а Катерина Демченко на семи засіданнях.

"Європейська Солідарність"

У фракції "Європейська солідарність" лише одна депутатка була присутня на всіх засіданнях, і це Ірина Соломаха. Всі інші відвідали менше половини засідань, зокрема Марина Рейко була на двох, Ігор Мандровний на одному, а Віктор Бережний не був на жодному.

Віктор Бережний відмовився у коментарі Суспільному називати причину своєї відсутності, а ось Ігор Мандровний зазначив, що не відвідував сесії через волонтерську діяльність та пов'язані з нею поїздки до Австрії.

Ігор Мандровний. ФОТО: Фейсбук-сторінка Ігоря Мандровного

"Причина в тому, що документація та порядок денний надсилається не по регламенту. Вони надсилаються або за годину до сесії, що я не встигаю ознайомитися з цим всім. На останній сесії надіслали лише за пів дня. По регламенту ж мають надсилати за тиждень. Також я займаюся гуманітарною допомогою для міста Чернігова, тому періодично виїжджаю у відрядження до Австрії. Кілька разів я хворів і тому не був на сесіях", — каже Мандровний.

Також депутат додав, що в наступному році він планує відвідувати сесійні засідання "у штатному режимі".

"Наш край"

Серед депутатів фракції "Наш край" немає тих, хто пропустив абсолютно всі засідання міськради.

Проте всі депутати відвідали менше половини засідань, зокрема Наталія Рашина була на чотирьох, Віктор Бистров та Марія Родикова на трьох, а Олександр Луценко лише на двох засіданнях.

Колишні члени фракції "ОПЗЖ"

Серед депутатів колишньої фракції "Опозиційна платформа — За життя", а нині позафракційних, є ті, які відвідали майже всі сесії та ті, які не були на жодному.

Зокрема Віталій Голець та Павло Вовк відвідали 10 з 11 сесійних засідань. Водночас Віктор Сехін та Павло Гармаш не були на жодній сесії.

З Віктором Сехіним Суспільному зв'язатися не вдалося, а ось Павло Гармаш прокоментував свою відсутність тим, що він зараз знаходиться за кордоном на лікуванні.

Нагадаємо, що Павло Гармаш вже писав заяву на складання депутатського мандату, але її не затвердили інші депутати.

Павло Гармаш. ФОТО: Сайт Чернігівської міської ради

"Рідний дім"

Найбільша кількість депутатів, які жодного разу не пропустили сесію в найчисельнішій фракції міськради "Рідний дім". На всіх сесіях були присутні Василь Білогура, Регіна Гусак, В'ячеслав Летута, Олександр Ломако, Олександр Шевчук, Наталія Малець, Дмитро Митрофанов, Роман Старіков, Артем Тарасенко, Володимир Коваленко, Галина Леник, Вікторія Овчаренко. На десяти сесійних засіданнях були присутні Лариса Лесун, Роман Резнік, Юлія Дарницька, Владислав Кухар, а на дев'яти Вікторія Лазаренко, Руслан Волок, Андрій Дериземля та Наталія Хольченкова. Віталій Гриць був присутній на восьми засіданнях, Ірина Должикова на семи, Юлія Лобачова та Інна Левченко на шести.

Проте є у цій фракції депутати, які були лише на одній або двох сесіях. Зокрема Віталій Хрустицький відвідав дві сесії, а Сергій Кирієнко був лише на одній.

Віталій Хрустицький. ФОТО: Новий Чернігів

Нагадаємо, що Віталій Хрустицький раніше написав заяву на складання депутатських повноважень та у коментарі Суспільному повідомив, що він служить у лавах ЗСУ. За його словами, захист країни важливіший ніж питання місцевого самоврядування. Проте тоді рішення про дострокове припинення його повноважень інші депутати не підтримали.

Водночас за словами депутата Сергія Кирієнка, він перебуває у Великій Британії, куди виїхав, супроводжуючи людину з інвалідністю.

Сергій Кирієнко. ФОТО: Фейсбук-сторінка Сергія Кирієнка

Також Кирієнко виявився очільником громадської організації, яка створила канал нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Цю справу наразі розслідують правоохоронці.

За словами секретаря міськради Олександра Ломаки, у фракції "Рідний дім" проситимуть Сергія Кирієнка добровільно написати заяву про складання мандата. У разі, якщо він цього не зробить, до нього планують застосувати норму імперативного мандата.

"Якщо з якихось причин, особистих, пов'язаних з війною, безпекових, депутат не може відвідувати сесії міськради й засідання комісії, то йому потрібно скласти депутатський мандат, і нехай замість нього зайде інша людина, яка буде більш відповідально ставитися до своїх виборців. Щодо Хрустицького, поки він в ЗСУ ми це питання не порушуватимемо. Кирієнку ж, який за кордоном та не планує найближчим часом повертатись в Україну, ми дамо час самостійно написати заяву, і я думаю з цим не буде проблем. Якщо ж не напише, то на з'їзді партії ми стосовно нього застосуємо норму імперативного мандату".

Ломако каже, що в разі складання Кирієнком депутатського мандату, на його місце претендує наступна у виборчому списку п'ятого округу директорка школи №30 Олена Скорко.

Олександр Ломако. ФОТО: Фейсбук-сторінка Олександра Ломака

Процес відкликання депутатів

Чи законно позбавляти обраного виборцями депутата мандата, та який може бути механізм позбавлення депутатства, Суспільному розповів адвокат Олексій Кінебас. За його словами, механізм позбавлення депутатського мандату є, але процедура такого механізму є надто складною.

Кінебас каже, що підставами для відкликання виборцями обраного ними депутата місцевої ради можуть бути:

- порушення депутатом місцевої ради положень Конституції України та законів України, що встановлено судовим рішенням, яке набрало законної сили;

- пропуск депутатом місцевої ради протягом року більш ніж половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин обов'язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі, передбачених статтею 10 Закону;

- невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням передвиборної програми місцевої організації політичної партії, від якої його обрано депутатом, чи програмі політичної партії, від місцевої організації якої його обрано;

- невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 Закону зобов'язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними;

- невходження депутата, обраного в багатомандатному виборчому окрузі, до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, або припинення членства депутата місцевої ради у фракції.

"Процедура відкликання, якщо прибрати процесуальні нюанси, передбачає, декілька основних етапів, а саме внесення пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, збір підписів на підтримку пропозиції та ухвалення рішення про відкликання", — зазначає Кінебас.

Перший етап: ухвалення рішення про внесення пропозиції про відкликання депутата місцевої ради.

Зі слів Кінебаса, право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (не раніше ніж через рік з моменту набуття таких повноважень) мають:

- місцева організація політичної партії, від якої його обрано депутатом;

- громадяни України, які є виборцями відповідного виборчого округу.

Відповідне рішення ухвалюють або на зборах місцевої організації партії або на зборах виборців. Мінімальна кількість виборців які мають взяти участь у таких зборах залежить від рівня місцевої ради до якої було обрано депутата. В разі якщо мова йде про Чернігівську міську раду, то це 300 людей.

Після проведення зборів партії або зборів виборців відповідний протокол подається до територіальної виборчої комісії, після чого починається наступний етап.

Другий етап: збір підписів на підтримку пропозиції.

На підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, має бути зібрана така кількість підписів, що є більшою за виборчу квоту.

На останніх виборах до Чернігівської міської ради виборча квота склала 1785 голосів. Тобто, на підтримку пропозиції про відкликання депутата Чернігівської міської ради має бути зібрано не менш ніж 1786 голосів.

Третій етап: ухвалення рішення про відкликання.

На останньому етапі вищий керівний орган партії, від якої обрали депутата, може ухвалити рішення про відкликання конкретного депутата. Проте, ухвалення такого рішення не є обов’язковим для партії, вона може ухвалити й рішення про відмову в задоволенні пропозиції про відкликання депутата.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Організованій злочинній групі з торгівлі людьми СБУ оголосила підозри

SVOBODA.FM