Останнє оновлення: 23:23 понеділок, 20 березня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Приїзд Кличка, нове місто-партнер, суперечки щодо Ялівщини: як пройшла сесія Чернігівської міськради
Приїзд Кличка, нове місто-партнер, суперечки щодо Ялівщини: як пройшла сесія Чернігівської міськради

Приїзд Кличка, нове місто-партнер, суперечки щодо Ялівщини: як пройшла сесія Чернігівської міськради

Суперечки довкола землі в Ялівщині, приїзд міського голови Києва Віталія Кличка, та нове місто-партнер у Фінляндії. Такою була остання сесія Чернігівської міськради у 2022 році. Подробиці – у матеріалі.

Суперечки довкола землі в Ялівщині

Депутати на сесії Чернігівської міськради дискутували з приводу земельного питання. У порядку денному – надання дозволу фонду комунального майна на розробку проєкту землеустрою на 3,5 гектари землі у Ялівщині для будівництва об'єктів рекреаційного призначення. Депутатка від фракції “Європейська Солідарність” Марина Рейко бачить у цьому рішенні перший крок до забудови у лісопарку.

"Ялівщина – це перлина нашого Чернігова, це те, що ми маємо всі оберігати, ви прекрасно знаєте, що немає ніяких причин зараз давати кадастровий номер цій земельній ділянці, окрім однієї причини, для того, щоб продати потім з аукціону", – зазначила Марина Рейко.

Натомість міський голова Чернігова Владислав Атрошенко зазначив, що будівництво на цьому майданчику не планується.

"Поки я є на цій посаді, там де є, так званий "будинок колгоспника", ніяких будівництв, нічого абсолютно, щоби зашкодило реалізувати обласній раді діяльність РЛП "Ялівщина" при мені цього не відбудеться".

За словами начальника управління земельних ресурсів Василя Дмитренка, це рішення технічне і пов’язане із законодавчими змінами.

"Кожен суб'єкт господарювання, кожен не залежно від форми власності, який має у своїй власності в користуванні об'єкти нерухомого майна, ви зобов'язані оформити земельну ділянку у своє користування, через формування такої земельної ділянки, внесення її до державного земельного кадастру, з визначенням кадастрового номера, для того, щоб надалі в законний спосіб проводити оподаткування".

Мова про ділянку центру дитячо-юнацького туризму. У листопаді 2021 року приміщення центру туризму закрили для економії в бюджеті міста 600 тисяч гривень на рік.

2 листопада 2021 року Владислав Атрошенко зазначав, що долю будівлі центру вирішуватимуть на депутатських комісіях, а можливо, проведуть і громадські слухання.

"Приміщення, якщо я не помиляюсь, 1980 року збудовано. Приміщення без опалення належного, руйнується. Я задав питання, ми утримуємо ціною 600 тисяч гривень на рік, яка думка громади, яка думка депутатів? Нам далі утримувати це, чи нам його виставити на аукціон?"

Та вже 25 листопада 2021 року на сесії міської ради депутати надали дозвіл Фонду комунального майна на розроблення проєктів землеустрою на земельну ділянку площею 3,5 гектари. Тоді під стіни міської ради вийшли близько сотні протестувальників з плакатами та вимогами захистити Ялівщину і відкласти це рішення.

Керівник громадської організації "Еко Місто" Сергій Безбородько казав, що даний дозвіл – це перший крок до майбутнього продажу і забудови цієї території.

Міський голова Владислав Атрошенко відповів, що будувати багатоповерхівки в Ялівщині ніхто не буде, а будівлю центру згодом планують здавати в оренду тому, хто займатиметься розвитком туризму.

Як зазначила депутатка Чернігівської обласної ради Галина Логвиненко, на сесії міськради вже 23 грудня 2022 року, це не така вже й велика сума.

"Якщо у нас є такий прекрасний центр туризму та відпочинку, якщо у нас є така можливість займатися дітям на свіжому повітрі з тим устаткуванням, яке там є, то чому ми не даємо можливості дітям займатися цим".

Галина Логвиненко. Фото: Суспільне Чернігів

Пропозицію відкласти питання депутати не підтримали, натомість рішення ухвалили мінімально необхідною кількістю голосів – 22 за, 1 – проти.

"Ви завжди можете розраховувати на Київ"

Окрім того, на сесію міської ради приїхав міський голова Києва Віталій Кличко.

Віталій Кличко. Фото: Суспільне Чернігів

"Я хотів ще раз подякувати кожному з вас, я хочу подякувати чернігівцям, які захищали своє рідне місто і також захищали столицю. Ми вам дуже вдячні за вашу позицію, за вас патріотизм, за вашу стійкість. І одне можу запевнити, ми цінуємо, ми знаємо і ніколи не забудемо те, що ви робите і можете завжди розраховувати на місто Київ", – зазначив Кличко.

Віталій Кличко – політичний партнер Владислава Атрошенка, пояснює політичний консультант Ярослав Божко.

"Кличко досі розраховує будувати великий політичний проєкт, який так само буде враховувати участь Владислава Атрошенка, і деяких інших міських голів. Дуже часто говорять про Філатова з Дніпра, кажуть про мера Житомира і ту політичну конфігурацію, яку планує вибудувати Кличко. Це така партія, яка представляє різні, такі більш-менш популярні кейси місцевих політиків. Тим, що саме місцева влада, є ще певним чином окремою від партії влади, цим користується Кличко, щоб з неї зробити політичний плацдарм для опозиції й походу, як я розглядаю, на крісло президента на наступні президентські вибори".

Зі слів політичного консультанта, партія "Удар" на Чернігівщині, це і є по суті партія "Рідний дім" Атрошенка.

"Вона долучилася на правах регіональної партії до загальноукраїнського "Удару". Тому, наскільки між ними злагоджені механізми, ми бачили лише кілька з’їздів, заяви на підтримку один одного. Але може бути так, що у якийсь кризовий момент їх шляхи розійдуться і це абсолютно не виключено", — сказав Ярослав Божко.

Місто-партнер у Фінляндії

Також депутати на сесії підтримали партнерство з фінським містом Лаппеенранта.

"Фінляндія дуже цікава і дуже самобутня країна. Дуже цікаві там є деякі правила і будуть корисні правила місцевого самоврядування, щодо організації громадського простору", – сказав Владислав Атрошенко.

Коментарі (1)

AnonimAtron | 2022-12-24 17:33

Загальновідомо, що в Чернігові без хабарів нічого не робиться, напишіть кому і скільки заносити, щоб потім проблем з виродками поліціянтами, які кришують злочинність на було.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Організованій злочинній групі з торгівлі людьми СБУ оголосила підозри

SVOBODA.FM