Останнє оновлення: 10:26 субота, 20 квітня
освіта
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігові вступників інформують про небезпеки освітніх законопроектів ПР і КПУ
У Чернігові вступників інформують про небезпеки освітніх законопроектів ПР і КПУ

У Чернігові вступників інформують про небезпеки освітніх законопроектів ПР і КПУ

3 1 по 11 серпня приймальні комісії вищих навчальних закладів вивішують списки абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на навчання за державний кошт.

Тисячі молодих людей по всій Україні перевірятимуть свою наявність у цих списках та подаватимуть до приймальних комісій оригінали документів.

Завдяки активістам кампанії «Проти деградації освіти» майбутні студенти також отримують інформацію про ті загрози, які на них можуть очікувати під час здобуття вищої освіти.

Про це "Високому Валу" повідомили у Прес-службі руху "Відсіч".

В листівках, які активісти роздають і розвішують біля приймальних комісій, йдеться про норми законопроекту №1187 «Про вищу освіту», авторами якого є народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов, Григорій. Калетнік та Микола Сорока.

Цей документ передбачає можливість скорочення кількості студентів, які отримуватимуть стипендії, підвищення вартості контрактного навчання, скорочення держзамовлення, правил, суттєве обмеження автономії вищих навчальних закладів, повернення вступних іспитів та низку інших антиосвітніх "нововведень".

Ті ж абітурієнти, які не знайшли свої імена у списках, рекомендованих до зарахування, і мають намір повторно складати ЗНО наступного року, дізнались, що 2013 рік може стати останнім роком вступу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Завдяки ще одному освітньому законопроекту - про внесення змін до чинного закону «Про вищу освіту» - Г. Калетніка та його сина депутата-комуніста Ігоря Калетніків, може бути запроваджено корупційну систему вступних іспитів. Виші отримають право проводити вступні іспити за власними вимогами, що призведе до нівеляції ЗНО та стрімкого зростання рівня хабарництва у ВНЗ.

Таким чином майбутнім абітурієнтам загрожує втрата можливості прозорого та справедливого вступу до вищих навчальних закладів.

Кампанія на захист ЗНО була розпочата громадянським рухом «Відсіч» у червні цього року в рамках більш широкої кампанії «Проти деградації освіти».

Листівки з описом загрози нівеляції зовнішнього оцінювання активісти поширювали під пунктами здачі ЗНО у 25 містах (в тому числі й у Чернігові), під вищими навчальними закладами під час вступної кампанії, і продовжують інформувати майбутніх студентів протягом першої половини серпня в період подачі оригіналів документів до приймальних комісій ВНЗ.

Поширення аналогічних листівок тривають також в Донецьку, Полтаві, Одесі, Харкові, Тернополі, Луганську, Запоріжжі, Енергодарі, Черкасах, Житомирі, Кіровограді, Вінниці, Івано-Франківську, Рівному, Києві та Львові.

Коментарі (2)

Зацікавлений | 2013-08-10 13:57

Хабарництво реально процвітало у минулі роки, до введення ЗНО, інакше б представники олігархічної партії України не відстоювали з такою ревністю нівеляцію ролі ЗНО. Так, хабарництво є й досі, в Україні живемо ж. Але його рівень у цій сфері значно нижчий, ніж раніше. Атестат купляється в школі, а наразі йдеться про сам вступ, тож це дотична, але, тим не менш, інша проблема, яку теж треба долати. ЗНО у нас далеко не ідеальне, і це теж проблема, адже відповідні органи погано працюють над його вдосконаленням, і у цьому напрямку треба ще багато чого зробити, тому що, дійсно, наразі ЗНО в Україні далеке від того, яке б хотілося б мати, але це не привід нівелювати його роль, навпаки, потрібно докласти зусиль до його якісного покращення. Так, ЗНО зруйнувало вщент скорумповану радянську систему -- і в цьому один з його плюсів, достатньо поспілкуватися з незаможними батьками, чиї діти завдяки своїм знанням змогли вступити до гарного ВНЗ. Весь прогресивний світ йде шляхом ЗНО (Європа, США, навіть Росія!), а ми виходить що, розумніші від усіх, якщо вважаємо, що радянська система була значно кращою?.. На щастя, багато хто, і я в тому числі, так не вважає...
P.S. Та й стосовно законопроекту ПР. Він не пропонує відміну ЗНО, він нівелює його роль й на додачу поновлює вступні іспити -- а це ж подвійний геморой для всіх абітурієнтів! Бідолашні діти не знатимуть, за що й хапатися...

Ідеаліст | 2013-08-09 20:00

судячи з подій з ректором Мельником, то хабарництво й сьогодні процвітає, а якщо додати до цього, що можна купити пільги, атестат, то стає зрозумілим, що корупція в сфері освіти нікуди не поділася, просто гроші йдуть іншим шляхом! от тільки на якість освіти ЗНО жодним чином не впливає, бо зруйнував радяньку систему освіти, яка була однією з найкращих у світі, наші демократи нічого вартого не запропонували натомість
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Гольдберг-варіації Олександра Савенка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор