Останнє оновлення: 14:20 четвер, 26 листопада
Політикум / п'ята колона
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігові комуніст відмовився скласти присягу державною мовою
У Чернігові комуніст відмовився скласти присягу державною мовою

У Чернігові комуніст відмовився скласти присягу державною мовою

«Відмова скласти присягу державною мовою означає відмову особи бути членом комісії» — такий висновок зробив член окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №205 (у Чернігові) від Української народної партії Сергій Соломаха щодо дій голови комісії Валерія Солдатова.

Свою позицію С.Соломаха виклав в «Окремій думці до Протоколу № 1 від 28 серпня 2012 року окружної виборчої комісії №205».

«Відповідно до частини третьої статті 36 Закону України «Про вибори народних депутатів» член окружної, дільничної виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов'язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин сьомої-дванадцятої цієї статті, після чого складає таку присягу члена комісії:

«Я, (прізвище, ім'я та по батькові), беручи на себе повноваження члена виборчої комісії та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українським народом, присягаю додержуватися Конституції України та виборчих законів України, чесно і сумлінно виконувати свої обов'язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об'єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України».

28 серпня 2012 року на першому засіданні окружної виборчої комісії №205 голова ОВК відмовився складати присягу члена ОВК державною мовою, як це передбачено чинним законодавством, а виголосив промову, тримаючи в руках текст присяги, на одній з регіональних мов,  визначених Законом України «Про засади державної мовної політики» № 5029-VI від 3 липня 2012 року.

Такі дії голови ОВК суперечать чинному законодавству України і свідчать про відмову голови ОВК №205 скласти присягу члена окружної виборчої комісії.

Відповідно до частини п’ятої статті 36 Закону України «Про вибори народних депутатів» відмова скласти присягу означає відмову особи бути  членом комісії».

Насправді В. Солдатов володіє українською мовою і з 1998 року є депутатом Чернігівської міської ради від КПУ.  

Він також  «відзначився» на минулих парламентських перегонах, представляючи в ОВК антикризову коаліцію у складі Партії регіонів, КПУ та СПУ.

Заступник голови ОВК від опозиції на позачергових виборах 30 вересня 2007 року Сергій Соломаха поділився спогадами: «Комуніст Солдатов напав на мене і фізично намагався відібрати сфальшовані за його участі вночі перед виборами списки членів ДВК. Але отримав відсіч. Інформація про цей інцидент була поширена в Інтернеті регіоналами. Прокуратура прикрила тоді справу щодо факту фальшування виборчої документації (Постанови ОВК №41 від 29 вересня 2007 р.). Можливо це сталося через співучасть у фальшуванні  секретаря ОВК — представника від  БЮТ».

Сергій Соломаха оцінив факт відмови складати присягу члена виборчої комісії українською мовою, одним з лідерів місцевого осередку КПУ, як наочний приклад ставлення до українського народу та української держави Комуністичної партії. Це черговий прояв нахабної агресії на державний статус української мови.

Чернігівська прес-служба партії «Наша Україна»

Коментарі (5)

ЧЕРНИГОВЕЦ | 2012-09-01 18:30

     КАК ВСЕГДА ПР КПУ КОРОЛЕВА И УДАР ЕДИНОЕ ЦЕЛОЕ ЛЮДИ ПОСМОТРИТЕ ЧЬИ БИГМ О Р Д Ы РАЗВЕЩЕНЫ ПО ЧЕРНИГОВУ И ПО ВСЕЙ УКРАИНЕ ЭТО БЕДА НАГЛОСТИ ОТ НИХ НЕ ИМЕЕТ ГРАНИЦ И ХАМСТВА ИМ НЕ ЗАНИМАТЬ ЦЕ ЕДИНА К А М А Н Д А

Семен Палій | 2012-08-30 11:33

Підтримую wer. Оце перші результати вашого дебільного закону "Про засади....". Всіх хто за нього голосував і підписував - відправити в "дурку".

революціонер | 2012-08-30 09:40

це відверте , нахабне ставлення до українців, цей нацмен солдатов, ненавидить не тільки українську мову, він готовий знищити все населення яке тут проживає, тільки заради похвали з кремля

Put-nik | 2012-08-30 00:53

якась дурня почалася, завтра намалюють гривну регіональною мовою і почнуть всувати в магазинах і маршрутках. Хіба це не одне і теж. Написано в законі про вибори - державною мовою, то не порушуй закон. Куди дивиться прокуратура? А завтра солдати замість присяги теж захотять щось сказати на регіональній мові. Тов. Солдатов В. чи не розуміє, що не в банді живе, чи дурку валяє. А для таких в Чернігові друге місце є, а не виборчком.

wer | 2012-08-30 00:05

комуняку на гылляку
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині продовжують воювати з нелегальними АЗС

SVOBODA.FM