Останнє оновлення: 20:39 вівторок, 29 вересня
Ювілей
Постійне посилання: http://newvv.net/literature/234788.html
Чернігівський музей Коцюбинського відсвяткував 80-річчя

Чернігівський музей Коцюбинського відсвяткував 80-річчя

Сьогодні на затишному та залитому сонцем подвір’ї Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського зібралося багато справжніх українців.

Усі прийшли привітати Музей зі святом – 80-річям від дня заснування.

Історія музею починається з постанови облвиконкому від 15 вересня 1934 р. про відкриття і створення меморіального музею Михайла Коцюбинського на його садибі, де до того була бібліотека. Першим директором музею став молодший брат письменника – Хома Коцюбинський. Він вже мав досвід музейної роботи, оскільки створив і очолював музей свого брата у Вінниці. Разом з дружиною і донькою Михайлиною вони переїхали до Чернігова і почалася копітка робота. Детальніше з історію Музею можна ознайомитися на цій сторінці.

Охочих привітати улюблений музей було дуже багато, але місце знайшлося кожному. За словами директора музею Наталії Коцюбинської, цього року святкування 80-річчя закладу довелося відкласти, адже щойно завершилися урочистості з приводу 150-річчя від дня народження великого українського письменника Михайла Коцюбинського. «Вересень видався дуже спекотним. Всі зусилля ми направили на гідне святкування Дня народження Михайла Михайловича. Наші співробітники створили мистецьку програму «10 днів з Музеєм», яку ми подарували рідному Чернігову. Сьогодні у нас заключний – десятий день програми. Ми все робимо для того, щоб наші відвідувачі відчули, що їх тут чекають, що вони потрібні музею. Коли людина приходить до музею, вона має знати, що її тут почують, що їй буде комфортно з нами», - наголосила Наталія Михайлівна. Директор також подякувала всім співробітникам за гідну працю, незважаючи на доволі скрутні часи у житті країни.

Проректор Чернігівського національного педагогічного університету, доктор історичних наук Володимир Дятлов заявив, що наразі музей-заповідник виконує гарну роль у вихованні молоді, адже студенти університету приймають активну участь у житті музею. «Особисто я познайомився з музеєм у п’ятому класі, - розповів Володимир Олександрович. – Співпраця нашого університету з музеєм буде продовжена. Ми дякуємо всім співробітникам від педагогів нашого навчального закладу за вашу сумлінну працю», - підкреслив професор Дятлов. Він також нагадав, що музей та педагогічний університет пов’язує багато спільних наукових досліджень.

Директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Олександр Коваленко, зазначив, що музей є важливим осередком краєзнавчого руху на Чернігівщині. «Ви робите багато для відтворення картини нашого минулого. Завдяки Вашій праці активно здійснюються мультикультурні дослідження у нашому регіоні», - сказав Олександр Борисович. Він також нагородив музей почесною грамотою від Центру краєзнавчих досліджень Чернігівської області.

Директор Обласного художнього музею Ірина Ральченко визнала, що музей Коцюбинського завжди був для неї справжнім оазисом. «Тут завжди квітне сад, тут завжди плекають українську мову і культуру. Вітаючи вас, хочу побажати, щоб усі гарні традиції продовжувались», - резюмувала пані Ірина.

Директор Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського Сергій Лаєвський нагадав, що усі музеї Чернігівщини об’єднані одним мистецьким простором. За його словами, музей Коцюбинського розпочав свій шлях саме з історичного музею, де спершу перебувала колекція майбутнього музею. «Це і об’єднує наші заклади. Історія співпраці між музеями дуже багата. Ця робота тільки поглиблюється, адже ми всі робимо одну справу. Ми раді, що Михайло Коцюбинський поселився саме у Чернігові. Хочеться побажати музею і колективу побільше сонячних днів. Щоб ваші серця сповнювалися теплотою. Завжди пам’ятайте, що ви несете надважливу місію», – зазначив Сергій Лазарович. Пан Лаєвський також подякував своїм колегам за те, що вони постійно пропагують історію літератури на Чернігівщині.

На свято також завітали хранителі могили Михайла Коцюбинського – Анатолій Іванович та Андрій Анатолійович Вареники. Могила видатного письменника знаходиться на Болдиних горах в Чернігові. Вже багато років поспіль ця родина доглядає місце поховання Михайла Михайловича. Цього літа Андрій Вареник, який є депутатом Чернігівської міської ради від ВО «Батьківщина», влаштував суботник на могилі Михайла Коцюбинського. «Наша родина все своє свідоме життя опікується могилою Михайла Коцюбинського. Хочу зазначити, що за останні 10 років, молодь почала більш турботливо ставитися до могили: менш її забруднюють», - резюмував Андрій Вареник.

Перед гостями виступила відома капела бандуристів імені Остапа Вересая. Вони виконали декілька музичних композицій за мотивами творів Коцюбинського. Зокрема, ми почули чудове виконання з уривків «Intermezzo» у супроводі бандуристів. До речі, цього року капела бандуристів стала лауреатом премії імені Михайла Коцюбинського.

Всі гості подарували музею багато рідкісних літературознавчих та наукових видань. Після цього всі мали змогу особисто поспілкуватися за келихом вина на фуршеті. Музей-заповідник Михайла Коцюбинського завжди був дуже приємним місцем, де можна було підзарядитись енергією та натхненням. Сьогодні тут було особливо затишно та комфортно, адже зібралися люди, які поважають літературу, культуру та самобутність українського народу.

Пропонуємо вам ще раз насолодитися тишою та красою музею-заповідника Михайла Коцюбинського:

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО