Останнє оновлення: 11:39 неділя, 7 березня
Преса
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Українські газети на російському папері
Українські газети на російському папері

Українські газети на російському папері

Заходжу днями в Чернігові в поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», основне таке підприємство міста й області. Тут друкують майже всі обласні й добру половину районних газет. Саме тут понад 6 років друкую власну обласну газету «Світ-інфо».

Йду замовляти друк чергового номера. А в столі замовлень знову «порадували»: газетний папір учергове подорожчав. Наче й не набагато, на гривню: був по 27 гривень кілограм, став по 28.

Але біда в тім, що дорожчає він, особливо цього року, безперервно, щомісяця, а то й частіше. Ще у квітні коштував 17 гривень, а тепер ось нова ціна, що, між іншим, – по 28 тисяч за тонну. Позаторік кілограм коштував 14 гривень. За якісь два роки – подорожчання удвічі, на 100%!

Пригадую не такі й далекі часи, коли ціна була 5–6 гривень. Ну, це коли й долар коштував так само, а якщо сьогодні він по 28 гривень, відповідна й ціна паперу. А чому така? Бо він імпортний, значить, закуповується за валюту. Ось де корінь зла!

У нашому видавництві давно вже друкують газети лише на імпортному папері. Але на якому, звідки саме? Було, завозили з Польщі, Фінляндії. Нині рядами стоять здоровезні рулони з одної-єдиної країни – Росії.

Комбінат «Волга», що в місті Балахна Нижегородської губернії. Інколи буває з Кондопоги, теж з Росії.

В Україні нема жодного грама власного газетного паперу. Свого часу його пробував випускати паперовий комбінат у Жидачеві на Львівщині. Не пішло: папір був якийсь сіренький, рвався. Може, якось би й поліпшили якість, але, схоже, це виробництво «задавили» ті, хто гріє руки на експорті, – чи то папір з Росії, чи картопля з Єгипту або Туреччини.

«Треба розірвати дипломатичні стосунки з агресором – Росією. Треба припинити з Росією всякі економічні й торгові зв’язки». Це дуже гарні гасла, які чути звідусіль, і цілком правильні. Але давайте тоді налагодимо імпорт товарів, які чомусь не виробляємо, бодай з інших країн, а не з РФ.

І давайте виробляти побільше нашого. Хоча б газетний папір. Ніхто не каже, щоб спорудити по паперовому заводу в кожній області, але хоча б кілька на величезну Україну можна? Хоча б у лісових областях, бо ще ж не весь ліс вирізали до пня й вивезли за кордон.

А поки що найпатріотичніші українські газети, в яких можна побачити означені вище гасла, друкуються на російському папері.

…Між іншим, скоро газетний папір знову може подорожчати. І на це вплине, окрім сказаного вище, ще оди фактор – вибори, чергова наша виборіада. Тут уже «накручуватимуть» ціну «свої» – внутрішні накручувальники, які, як мародери, ласі будуть поживитися на виборах. Тобто,на тому, що рулонами і тоннами друкуватиметься на голови виборцям лавина агітації й анти агітації. В тому числі й тими, хто аж захлинатиметься в любові до народу і країни. Захлинатиметься, звісно ж, на тому таки російському папері. Але то вже інша тема…

Петро АНТОНЕНКО,
редактор газети «Світ-інфо»

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові

SVOBODA.FM