Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Заповідники
Постійне посилання: http://newvv.net/economic/region/264995.html
З веж у заповіднику стріляють чи… милуються й фотографують?

З веж у заповіднику стріляють чи… милуються й фотографують?

Вісім мисливських господарств, що діють на територіях Міжрічинського РЛП, втратили право проводити полювання на заповідних територіях. Це через зміни у законодавстві.

Тим часом, як вже повідомлялося, там розташовані стаціонарні вежі, з яких можна безпечно для такого «мисливця» вбивати тварин.

Але й прибрати вежі не просто. Ситуація склалася патова, зокрема з юридичної точки зору.

Про це йшлося 11 квітня під час наради в обласній раді.

Ініціював розгляд питання публікаціями в соцмережах та листами до облради 60-літній киянин Володимир Борейко. Він – директор Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), автор десятків книг та сотень статей. Втім, в Чернігові на нараді його не було.

Спалити не можна

Ситуацію з точки зору екологів змалював Леонід Бурковський – начальник Держекоінспекції (ДЕІ) в Чернігівській області.

Згідно із законом на таких заповідних територіях не повинно бути мисливських веж та вольєрів. Встановлені вони були за погодженням з попередньою адміністрацією регіонального ландшафтного парку Міжрічинський, якої нині немає.

Листи щодо знесення тих веж і вольєрів ДЕІ направила мисливським господарствам по результатах перевірки семи з них. І якщо в одних зреагували, то в інших навіть не відповіли нічого.

Однак, зауважив пан Бурковський, і прийти їх просто спиляти чи спалити не годиться (особливо для держоргану, котрим є ДЕІ), тому що це інфраструктура, майно тих мисливських господарств, котре «стоїть на балансі».

«Це ж зелений туризм!»

Правозахисник з боку мисливців Микола Торбєєв зробив хід аргументом «не спійманий – не браконьєр».

«Не було встановлено фактів самополювання з них», – сказав він.

А встановити такі факти, звісно, ще те питання на території 78 тисячах гектарів лісів і луків з болотами.

Постав на захист вже не мисливських, а спостережних веж мисливствознавець ТОВ СМП «Рись» Володимир Нижник. Він емоційно доводив наступне.

По-перше, ті вежі слугують зеленому туризму. Тільки так, на його переконання, діти, жінки, люди похилого віку можуть побачити справжніх тварин, а не тих, що в зоопарках із травмованою психікою. А ще вежі – для фотополювання. Фотографують і для іноземних журналів про дике життя. Фотографи, казав він, і роти від подиву роззявляють, що аж техніку забувають розчохлити.

По-друге, пан Нижник доводив, що вежі потрібні для спостереження за тваринами. Навів цитату із закону, де говориться про спостереження за траринами. Про вежі там, щоправда, не було.

– А як інакше спостерігати? – запитав пан Нижник.
– Може, з повітряної кулі? – мабуть, пожартував пан Бурковський.

Катерина Сахневич, директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, сказала, що дійсно в законі не розрізняються за якимись ознаками спостережні та мисливські вежі. А за відсутності нині державного органу, що впроводив би відповідну роботу, мисливські господарства все ж таки охороняють ліс від браконьєрів (випадкових, принаймні – Авт.).

Та й стріляти в принципі можна, хоч вдершись на дерево. Тільки зручність не та, що на вежі.

Що далі?

Вийшов нонсенс в тім, що в лісі із заповідними територіями діють мисливські господарства, основний вид діяльності яких, закріплений навіть у назві, проводити не можна після зміни законів.

Проте їхня інфраструктура для полювання у вигляді веж та вольєрів залишилася. Яка, втім, придатна і може згодитися і без вбивства тварин. А ось що саме на тих вежах робиться і чи там не стріляють – не вслідкуєш.

Леонід Бурковський запропонував представникам мисливців як альтернативу виконанню приписів ДЕІ оскаржувати їх у суді.

Зрештою Арсен Дідур, заступник голови облради, запропонував не робити поспішних висновків, а натомість направити запити юристам та в профільне міністерство щодо питання розділення веж на спостережні й мисливські (хоч ця дія і викликала скепсис у деяких учасників наради). А також висловив ідею їх огляду на місці, перш як давати позицію облради з цього питання.

Також Арсен Дідур вважає доречним організацію державної адміністрації в РЛП Міжрічинський, яка б контролювала зокрема й такі питання.

* * *

А «винуватцю урочистестей» панові природозахиснику Володимиру Борейко заочно дісталося на горіхи від емоційного Володимира Нижника. З його слів, Борейка самого колись ловили за незаконним полюванням на території Київської області.

 


Збільшити

Лист Володимира Борейка


Збільшити

Леонід Бурковський


Збільшити

Арсен Дідур


Збільшити

Микола Торбєєв


Збільшити

Володимир Нижникзакрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства