Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
Здоров’я
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Пильнуйте! Найбільш затребувані ліки можуть бути підробкою!
Пильнуйте! Найбільш затребувані ліки можуть бути підробкою!

Пильнуйте! Найбільш затребувані ліки можуть бути підробкою!

Неправильне маркування ліків, невідповідність інструкції-вкладки стандартам України, нечитабельний текст або навіть помилки в ньому, - такі порушення на ринку медпрепаратів найчастіше виявляють сьогодні фахівці Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів і медичної продукції.

Територіальні підрозділи цієї інспекції зі своїми лабораторіями є в кожному регіоні України. На щастя, фальсифікат медичних препаратів у Чернігові останнім часом не зустрічається.

- Втім, чернігівцям варто пильнувати, адже нещодавно, як повідомляли ЗМІ, у Василькові був знайдений цех, де підпільно випускали найбільш ходові лікарські препарати, а саме «Кольдфлю», «Флюкольд», «Кетанол» та інші - найбільш затребувані, - повідомила керівник громадської організації «Чернігівська ліга фармацевтів», завідувач лабораторії з контролю якості лікарських засобів і медичної продукції, кандидат фармацевтичних наук Людмила Федорова. - Ми врахували цю інформація та звернули особливу увагу на такі препарати, постійно їх вилучати та перевіряли, і, на щастя, фальсифікату не знайшли.

За словами фахівця, ще 5-10 років тому ситуація з підробкою ліків в Україні була досить критичною. Зустрічалися випадки, коли у складі медпрепарату не було діючої речовини – а це найстрашніше.

Упродовж 6 місяців цього року державна інспекція забракувала на Чернігівщині 29 препаратів 29 серій. Втім, це незначні порушення, які стосувалися переважно маркування ліків, зовнішнього вигляду та дотримання умов зберігання.

Аби бути впевненим у тому, що ліки справжні і не завдадуть шкоди, купувати їх треба лише в аптеках, які працюють не один рік і мають добру репутацію, переконані генеральний директор КП «Ліки України» Світлана Пасталиця та керівник підприємства «Чернігівська фармацевтична компанія» Олег Петрик.

Учасники обговоренні дійшли згоди в тому, що в будь-яких випадках не варто займатися самолікуванням і не піддаватися впливу реклами. Правильне лікування може призначити лише лікар, а наші аптечні заклади допоможуть чернігівцям повернути здоров’я та гарне самопочуття.

Втім, з огляду на особи, висновок цілком очікуваний.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM