Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Сільське господарство / Цукор
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / На Чернігівщині зростають посіви буряку, запускаються два заводи
На Чернігівщині зростають посіви буряку, запускаються два заводи

На Чернігівщині зростають посіви буряку, запускаються два заводи

Аграрії Чернігівщини закінчили сівбу цукрового буряку, яким цьогоріч засіяно у півтора рази більше площ, ніж у 2009-му.

Про це повідомили в прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Протягом нинішньої весняної кампанії цукровим буряком в області було засіяно 9,5 тисяч гектарів, що на 3,5 тисячі га або 58% більше, ніж торік. На думку експертів, стимулів для збільшення площ посіву декілька.

По-перше, з другої половини минулого року значно зросли ціни на цукор, межі яких дозволяють беззбитково вирощувати та переробляти цукровий буряк навіть на не модернізованому обладнанні.

По-друге, в проекті державного бюджету цього року планується допомога аграріям у розмірі 1000 гривень на гектар посіву цукрового буряку. Минулого року обіцяна допомога цукровикам складала 750 гривень але де-факто вона так і не була виплачена.

У зв’язку з появою позитивної кон’юнктури  на цукровому ринку планується, що цього року буде відновлена робота двох цукрових заводів Чернігівщини. До єдиного працюючого в області Линовицького цукрового заводу (Прилуцький район) мають додатись  Парафіївський цукровий завод (Ічнянський район) та Носівський цукровий завод (Носівський район).

Довідка

З 2000 по 2006 роки в Чернігівській області цукровим буряком засівалось від 18,4 до 22,5 тисячі гектарів на рік. З 2007 року площі посіву буряку через здешевлення цукру впали майже у два рази — до 13,4 тисячі га. Через збитковість виробництва солодкого продукту тенденція до зменшення площ посіву продовжилась: 2008 рік — 10 тисяч га, 2009 — 6 тис. га. Минулорічні обсяги посіву буряку стали найменшими в області за останні 70 років.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства