На Чернігівщині з’являться 11 нових молочних ферм
Упродовж 2010 року в Чернігівській області за попередніми прогнозами мають бути здані в експлуатацію 11 сучасних доїльних залів.
Про це повідомляє прес-служба головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації.
Ці доїльні зали, які дозволять отримувати молоко, що відповідає світовим стандартам, будують аграрії Бахмацького, Борзнянського, Варвинського, Коропського, Куликівського, Ніжинського, Прилуцького, Семенівського та Талалаївського районів.
Всього в області на даний момент функціонує 24 доїльних залів, в стадії будівництва або підготовки до нього знаходиться ще 30.
За кількістю сучасних молочних ферм Чернігівщина є одним із лідерів в країні, за кількістю поголів’я великої рогатої худоби та корів — посідає друге місце після Полтавської області.
На молочних фермах Чернігівщини, обладнаних сучасними доїльними залами, сьогодні виробляється майже п’ята частина всієї молочної сировини, що дає область. Після введення в експлуатацію ще трьох десятків доїльних залів частка молока, що вироблятиметься ними в загальнообласному валі збільшиться до 40%.
Довідка
Сучасні доїльні зали – спеціально обладнані майданчики, де здійснюється автоматичне доїння, під час якого не відбувається контакту молока з оточуючим середовищем, і параметри його значно покращуються. Безпосередньо від вимені молоко потрапляє в танки-охолоджувачі. Комп’ютерні технології контролюють не лише процес доїння (під час якого, як правило, вмикається легка релаксуюча музика), а й стан кожної корови за низкою показників.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 7981 |


















.jpg)

Коментарі (2)
Доярка | 2010-04-15 10:18
Йосип | 2010-04-14 23:52
Це все цікаво, але наведіть статистику: скільки в Чернігівській області взагалі є функціонуючих тваринницьких ферм? Причому саме функціонуючих, а не напівзруйнованих і порослих бур'янами. І яке поголів'я корів на тих фермах? І яка пропорція в закупівлі молока між сільгосппідприємствами та індивідуальними селянськими господарствами? Бо, наскільки мені відомо, майже по всій області молоко здають в основному від домашніх корів.