Останнє оновлення: 11:02 понеділок, 19 квітня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Керівники газових господарств закликали уряд відмовитись від популізму
Керівники газових господарств закликали уряд відмовитись від популізму

Керівники газових господарств закликали уряд відмовитись від популізму

Відкрите звернення керівників 32 газорозподільних підприємств та профспілки працівників газових господарств України

Прем'єр-міністру України Яценюку А.П.

Віце-прем'єр-міністру Гройсману В.Б.

Шановні Арсенію Петровичу і Володимире Борисовичу!

Уважно вивчивши Постанову КМУ від 06.08.2014 № 409 (в частині зменшення норм споживання природного газу для населення без лічильників), і Ваші публічні коментарі щодо неї, з прикрістю змушені констатувати:

- країна не заощадить 1 млрд. м3 газу, оскільки ніякої економії не відбудеться;

- ми не втратимо 500 млн. доларів додаткових доходів, тому що у нас їх, на жаль, ніколи не було;

- споживачі не зекономлять свої гроші, оскільки витрати за газ для них зростуть;

- пільгові категорії споживачів недоотримають значні суми дотацій, що навряд чи їх обрадує.

Дозвольте пояснити Вам, чому так виходить.

1. На споживачів без лічильників постачальники газу за встановленими раніше нормами нараховували в рік до 1,3 млрд. м3 газу. За новими нормами нарахування зменшено до 0,8 млрд. м3. Різниця складає 500 млн м3. Чи означає це реальну, фізичну економію газу? НІ. Прийняте урядом зменшення норм змінить всього лише категорію цього газу і його вартість. А саме: 500 млн м3 газу перетворяться на технологічні втрати газорозподільних компаній, за які вони зобов'язані будуть заплатити вартість, встановлену для промислових підприємств, а це складе 2,4 млрд. грн.

2. Хочемо нагадати, що технологічні втрати, в силу різних фізичних, технічних і технологічних факторів, природним чином виникають при транспортуванні енергоресурсів в мережевих компаніях:

- у водоканалів вони складають близько 40%;

- у теплоенергетиків – близько 30-35%;

- у електроенергетиків – 14-15%.

Ці технологічні втрати оплачуються всіма споживачами у складі роздрібної ціни на відповідний продукт.

У газорозподільних компаній нормативно встановлена величина втрат ніколи не перевищувала 2-2,5%, хоча через зношеність газотранспортної системи, фактичні технологічні втрати газу в газорозподільних мережах істотно більші.

Відповідно до Методики визначення технологічних втрат, затвердженої наказом Міненерговугілля № 264 від 30.05.2003, величина втрат в газорозподільних мережах України повинна бути на рівні 1,4 млрд. м3.

Фактично технологічні втрати на 2014 рік затверджені в розмірі 0,8 млрд. м3. Різниця становить 600 млн. м3, що практично відповідає розміру так званої "економії".

3. Виходить, що фізичного обсягу газу "для продажу промисловим споживачам" і отримання "додаткового доходу" в розмірі 500 млн доларів просто ніколи не існувало. Більш того, тепер необхідно звідкись взяти гроші, щоб оплатити додатково 2,4 мільярда гривень за приріст технологічних втрат, що приблизно відповідає фонду заробітної плати всіх газорозподільних підприємств України.

4. Ви, безумовно, на відміну від безвідповідальних політиків, знаєте, що всі доходи і витрати газорозподільних компаній перебувають під жорстким державним контролем, і ці додаткові витрати природно не передбачені в діючих тарифах. Інших джерел доходів, здатних компенсувати таку суму, немає.

5. НКРЕКП для запобігання неплатежів за купівлю газу на "технологічні втрати" зобов'язана буде включити ці додаткові кошти в тарифи на розподіл природного газу та, відповідно, збільшити роздрібні ціни для населення на 65-100 грн.

6. Зменшивши норми споживання газу, уряд погіршив становище найменш забезпечених громадян, споживачів-пільговиків, які купують газ по лічильниках. Тепер компенсації для цієї категорії споживачів, які прив'язані до норм, будуть значно урізані. Наприклад, якщо раніше пільгова норма на опалення для мешканців багатоквартирних будинків поширювалася на 370 м3 газу на місяць, то тепер, в залежності від регіону, компенсації будуть розраховані, виходячи зі зменшеного в 2-3 рази обсягу газу.

7. Що означає для споживачів без лічильника зменшення норм споживання газу? Для 3,7 млн чоловік це означає зменшення щомісячної плати за користування газом до 8 грн. Чи зацікавлені будуть такі споживачі встановлювати в своїх приміщеннях прилади обліку газу? Звичайно, ні. Чи будуть такі споживачі економно використовувати газ, який раптово для них подешевшав? Теж дуже сумнівно.

Ми розуміємо всю складність ситуації в економіці країни, і в газовій галузі зокрема, і готові допомагати уряду в рішенні проблем, що накопичилися. На превеликий жаль, ми не бачимо взаємності з боку державних органів.

А, якщо на зміну професійного обговорення проблем галузі прийде політичний популізм – про надійне і безперебійне забезпечення споживачів газом можна буде забути.

Керівники 32 газорозподільних підприємств

Профспілка працівників газових господарств України

За повідомленням фахівеця із зв`язків з громадськістю Наталія Свириденко

Коментарі (2)

газовик | 2014-10-12 15:43

 а відповідає дійсності що на рівні районів отримують в районі 20 тис грн і все це разом з нарахуваннями на такі зарплати лягає на собівартість газу. а на яких автомобілях їздять( самі круті іномарки) куди заманеться а в яких офісах сидять скільки представницьких коштів пропивають - Арсеній Петрович треба повернути газове господарство від видобутку до транспортування газу до споживача в державну власнісь власне як це було раніше і всі пам"ятають по якій ціні був газ. правда тоді газовики були скромні працівники як і всі не ставили пальци веєром і не трінкувались між собою у кого крутіша іномарка хто частіше катає за бугор і прочеє -відповідно і собівартісь газу була невеличка і ці пацани вели себе скромніше а не як зараз дуже вже в наглу- ВАс підтримає 99 .9% народу .В ідділіть ЦИХ КРОВОСІСІВ ВІД ДОСТОЯНІЯ ВСЬОГО НАРОДУ-СЛАВА УКРАЇНІ

Семен Палій | 2014-10-10 20:24

А чи відповідає дійсності, що керівники облгазів отримують зарплату від 100 до 200 тис грн. в місяць?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM