Останнє оновлення: 17:37 субота, 23 червня
І це ми п'ємо!
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Молоко по-чернігівські: кишкова паличка, аміак та сода
Молоко по-чернігівські: кишкова паличка, аміак та сода

Молоко по-чернігівські: кишкова паличка, аміак та сода

Яке молоко пити чернігівцям, а яке ні? Про це розповіли представники Центру Експертиз «ТЕСТ» - його керівник Валентин Безрукий і керівник відділу тестування Ніна Кільдій на прес-конференції.

Серед досліджень, проведених «Тестом» найбільшою популярністю користуються порівняльні тестування продуктів харчування, серед яких незгасний інтерес викликає якість молочних продуктів, у тому числі і самого звичайного пастеризованого молока. 

Тестування цього продукту організація проводила вже не раз, закуповуючи зразки в супермаркетах Києва. Проте дуже цікавими є регіональні тести. Так в травні 2010 року були оприлюднені результати тесту молока східного регіону, в якому з 10 марок 7 отримали негативні оцінки. 

Як йдуть справи в Чернігівській області, яка є потужною сировинною зоною? Виявилося, не набагато краще: з 11 лише 4 зразка молока з позитивними оцінками. Як повідомила Ніна Кільдій, схема тестування залишилася класичної: оцінка маркування та упаковки, перевірка продукту в лабораторії за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками, в тому числі і пошук немолочного жиру, оцінка смакових особливостей молока. 

Закупівлі проводили в Чернігові. У тесті 11 зразків молока, 9 з яких - упаковане пастеризоване і суперпастеризоване, два зразка молока були куплені на ринках «Нива» та «Центральний».Розливне молоко з базару по пунктам «маркування» та «упаковка», природно, без оцінки. 

Решті молоку за упаковку вирішено було поставити «задовільно», оскільки м'які пакети явно не найзручніший варіант упаковки. До маркування істотних зауважень не було. З фізико-хімічних показників у молоці перевірили кількість жиру і його походження (молочний або рослинний), наявність таких неприпустимих домішок як сода і аміак, радіоактивність. 

Без зауважень пройшла тільки перевірка на радіацію. У молоці «Одари» знайдена сода, в «Молочар» - аміак. І аміак, і соду додають в молоко, щоб воно не так швидко скисало. І хоча ідентифікація жиру на цей раз порадувала, тобто все молоко виявилося справжнім, «молочним», у одного зразка зафіксували занижену жирність - молоко «Молочар» містило 2,4% жиру замість задекларованих 2,6%. 

Також молоко перевірили за чотирма мікробіологічними показниками (МАФАМ, кишкова паличка, сальмонела та наявність антибіотиків ). МАФАМ - кількість мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів. По суті МАФАМ можна розглядати як загальне мікробне число, тобто утримання всіх мікроорганізмів у продукті.

За цим показанням перевищення норм були зафіксовані у 4 зразків - обох зразків молока з ринку, а також у молока «літній день Галактон» і «Яготинське» . Кишкова паличка - найбільш універсальний мікробіологічний показник якості харчових продуктів. Харчове отруєння може викликати продукт з дуже великим вмістом бактерій групи кишкової палички або ж продукт, в якому присутні окремі небезпечні для людини представники цієї групи. 

Кишкова паличка була виявлена ​​в обох зразках молока з ринку і у молока «літній день Галактон» і «Яготинське». Крім цих зразків кишкова паличка була присутня в молоці «Куліківка». Перевірка молочної продукції з сальмонела порадувала - цей патогенний мікроорганізм був відсутній у всіх зразках. Також, всі 11 зразків молока були чистими по антибіотиків. 

Крім цього через нехарактерних, сильних сторонніх присмаків два молока забракували при дегустації - «Обдари» і молоко з ринку «Нива». За результатами порівняльного тестування позитивних оцінок, на жаль, виявилося небагато: «Добряна», «Селянське» та «Слов` яночка »отримали« відмінно ». У молока «Гармонія» загальна оцінка «добре». 

Через істотних зауважень «літній день Галактон», «Яготинське», «Куліківка» і молока з ринку «Центральний», а також «Одари» і «Молочар» отримали загальну оцінку «погано». Молоко з ринку «Нива» отримала оцінку «дуже погано». З повною версією тестування можна ознайомитися на сайті Центру: www.test.org.ua 

Що стосується вартості молока, то, як не дивно, базарне молоко виявилося дешевше: 6 грн / л при тому, що кілограм магазинного обійшовся від 6,98 грн за «літній день Галактон» до 8,63 грн за «Гармонія». Зазвичай базарні домашні молочні продукти коштують дорожче, тому що мається на увазі, що вони жирніші. Серед трійки відмінників трохи дешевше молоко «Добряна» - 7,39 грн, два інших відмінника за ціною практично не відрізняються: «Селянське» коштувало на момент закупівлі 7,91 грн / кг, «Слов'яночка» - 7,97 грн / кг. 

Поставили журналісти злободенне питання і по «синього» молоку, який піднімався в міських ЗМІ, коли одна з мешканок нашого міста, купивши молоко і поставивши його в холодильник, через деякий час отримала продукт синього кольору. На нього відповів Валентин Безрукий: 

- Я сам проводив аналіз цього молока. Ми робили його спільно з інститутом Мікробіології. На думку цього інституту, плісняві мікроорганізми потрапили в молоко, швидше за все з холодильника. Розглядалися різні варіанти, що могло дати такий колір молоку, не один з них не підтвердився. Прийшли до висновку, що мікроорганізми потрапили в нього вже після розкриття пакета. Звідки? Точно встановити не вдалося. 

«Молоко - не найбільш «плачевна» категорія молочних продуктів з фальсифікації рослинними жирами. Тест молока з Чернігівської області це тільки підтвердив. Але високим якість продукту не можна назвати через традиційних проблем з мікробіологією. 

Крім того, неприємною несподіванкою став аміак і сода, та й занижену жирність в молоці ми давно не зустрічали. Дуже сподіваємося, що виробники проведуть «роботу над помилками» і Чернігівська область зможе похвалитися не лише кількістю виробленої молочної продукції, а й її якістю», - підбив підсумок в кінці зустрічі Валентин Безрукий. 

Коментарі (2)

Читач | 2012-04-25 21:49

Tolik
Та не просто говорили, а прямо слюні з соплями літали в різні сторони.

Tolik | 2012-04-25 18:19

Ну от, а говорили, що Оніщенко навмисне не пускає українські молочні продукти на російський ринок...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  В Чернігові зіткнулися сумнозвісна «Калина» і вантажівка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор