
Гуртожиткові баталії
Право на приватизацію кімнат у гуртожитку для сотень чернігівців досі залишається на папері. З тимчасового житла постояльців масово виселяють. Власники будинків кажуть: все законно, оскільки за оренду кімнат люди не платять. Але мешканці впевнені: це - лише привід, насправді їх хочуть позбавити права приватизувати приміщення, які вони вважають своїм будинком, - іншого у них просто немає.
Останні місяці Геннадій Хватів живе на одних пігулках. Після того, як суд за позовом власника будівлі, одного з Чернігівських будпідприємств, вирішив виселити його з квартири, пенсіонер переніс три інфаркти:
- Він вислав кожному мешканцеві договір найму, по ньому оренда 300 гривень. Я відмовився, після цього він подав до суду про виселення.
Чому нараховують орендну плату - пенсіонер не розуміє. 15 років тому отримав ордер на однокімнатну квартиру. Але про те, що живе в гуртожитку, дізнався - коли вирішив приватизувати свої квадратні метри. Хоча є проектна документація.
Парасковія Россол, жителька Чернігова:
- Здали воно як будинок для малосімейніх. Потім в 95-му році він міняє статус "жилий будинок" на гуртожиток и пріватізує.
Коли люди почали звертатися з проханнями - дати дозвіл на приватизацію, власник будинку вирішив виселити їх з приміщення.
Парасковія Россол, жителька Чернігова :
- У нас 54 квартири, чоловік 30 точно виселили на вулицю.
Дізнатися, чому людей позбавили законного права на приватизацію квартир, журналісти вирушили до власника будинку, але той виштовхав їх з кабінету.
За законом, прийнятим парламентом восени, мешканці гуртожитків мають право приватизувати свої кімнати ще три роки. Але щоб реалізувати це право, ці будівлі потрібно передати в комунальну власність.
У мерії пояснюють: вони і раді б прийняти будинки на баланс, але потрібна згода їхніх нинішніх господарів або рішення суду.
Олександр Буцко, заступник міського голови Чернігова:
- На сьогодні є залишкові Рішення суду, що ці гуртожитки знаходяться в приватній власності. Місцева влада не може діяті всупереч рішенням суду.
В Мінрегіонбуді визнають - закон на стороні керівників підприємств, які приватизували гуртожиток. Але уряд вже готує програму по захисту прав їх мешканців.
Юрій Юсіпец, заступник директора департаменту Мінрегіонбуду:
- Власник може передати гуртожиток зі своєї особистої згоди, або на компенсаційній основі. Порядок надання компенсацій наше міністерство зараз розробляє.
Зневірившись знайти правду в рідному місті, жителі чернігівських гуртожитків вирушили за допомогою до Адміністрації президента. Там їх заяву прийняли і призначили зустріч на 8 травня. В Мінрегіонбуді ж запевнили: виселяти людей ніхто не має права.
Ірина РОМАНОВА, Кирило ЄВСЕЄВ, "Подробиці", Інтер. Відео
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7586 |
Посилання до теми:
23.12.2011 Жителі гуртожитку переїдуть жити на сходи міскраді? ВІДЕО
15.12.2011 Ледь не спалили гуртожиток у Чернігові
24.03.2011 Аварія залишила без гарячої води гуртожиток
Додати коментар: