Последнее обновление: 15:51 суббота, 14 декабря
Загрузка...
Найкращі тести
Оподаткування / Запитання - відповідь
Вы находитесь: Економіка / Чернігів / ДПІ: Ви запитували на семінарі
ДПІ: Ви запитували на семінарі

ДПІ: Ви запитували на семінарі

У Державній податковій інспекції у м. Чернігові проводяться різноманітні заходи: семінари, засідання "круглого столу", зустрічі з трудовими колективами тощо.

Вони мають на меті налагодження партнерських відносин між платниками податків та державою, підвищення рівня податкової культури та відповідальності платників за своєчасну сплату податків, а також своєчасного роз’яснення порядку застосування норм податкового законодавства.

У цьому нас запевняє відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові.

Як у податковому обліку відображається врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток, якщо:

  • станом на 1.01.2010р. від’ємне значення – 100000 грн.;
  • станом на 1.04.2010р. від’ємне значення – 50000 грн.;
  • станом на 1.07.2010р. від’ємне значення – 55000 грн.

При цьому, від'ємне значення станом на 01.01.2010р. включене у декларації за 1 квартал 2010 р?

Відповідь: Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

У 2010 році норми цього пункту діють з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 22.4 статті 22 вищевказаного Закону.

У 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року.

У 2011 році сума від'ємного значення, яка відповідно до абзацу першого цього пункту не була врахована у складі валових витрат, та від'ємне значення об'єкта оподаткування, яке виникло у 2010 році, підлягають включенню до складу валових витрат без обмежень, встановлених цим пунктом.

При цьому, обмеження визначені п.22.4 стосовно порядку обчислення податку на прибуток набирають чинності з 01.07.2010 р., тобто з III кварталу.

Отже, у 2010 році, починаючи зі звітного податкового періоду – 3 квартали, у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року та не було враховане у складі валових витрат попередніх звітних періодів 2010 року.

 У деклараціях за звітні періоди поточного року від’ємне значення об’єкта оподаткування попередніх років платники податку зазначають у складі валових витрат відповідно у рядку 04.9 Декларації про прибуток підприємств.

Чи оподатковується операція по безоплатній передачі основних фондів з балансу підприємства – платника ПДВ на баланс міської ради?

Відповідь: Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.

Виключення з об'єкта оподаткування складають операції, визначені пунктом 3.2 статті 3 зазначеного Закону.

Не включаються до об'єкта оподаткування податком на додану вартість операції з безоплатної передачі у державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об'єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції здійснюються за рішеннями Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їх повноважень.

Тобто таке застосування можливе за умови одночасного виконання наступних вимог:

  • передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
  • операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ;
  • передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
  • операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Які строки давності для стягнення податкового боргу?

Відповідь: Відповідно до ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнуто протягом наступних 1095 днів від дня узгодження податкового зобов'язання. 

Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним. 

закрыть

Добавить комментарий:

Реклама на сайте SVOBODA.FM
Фотоновости

  Собака унюхал даже игрушечную гранату

SVOBODA.FM

Загрузка...
Загрузка...
RedTram
Загрузка...