Останнє оновлення: 16:05 четвер, 25 лютого
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Двері податкової відчинені для платників – і нинішніх, і майбутніх

Двері податкової відчинені для платників – і нинішніх, і майбутніх

Важливим напрямком реформування податкової системи є поглиблення стосунків з платниками. Вони мають ставати дедалі прозорішими і відкритішими, партнерськими.

Головною дійовою особою цих стосунків стає платник податків. А це означає, що податківці працюють для платників, а не навпаки.

Тому сьогоднішня діяльність найбільшої в області податкової інспекції – ДПІ у м. Чернігові - максимально спрямована на зв’язки з платниками податків.

Мабуть, ні для кого не є секретом, що багатство держави залежить від своєчасно і в повному обсязі сплачених податків. Завдяки податковому наповненню бюджету можна відстежити реальний економічний стан держави.

Перші кроки податкової служби України зроблені у 1990 році. 22 серпня 1996 року Президент України Л.Д. Кучма підписав Указ “Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій”.

Однією з них і є наша інспекція. У ній працює дружний і згуртований колектив фахівців, налаштованих на сумлінну роботу, остаточним підсумком якої є наповнення державного та місцевого бюджетів. Підсумок цей, зауважу, досить вагомий і обнадійливий. За 5 місяців до державного бюджету надійшло 182,4 млн. грн.., до місцевого – 151,6 млн. грн. Говорячи про здобутки, не можу не сказати про наших партнерів – платників податків, чиєю наполегливою працею, сумлінною сплатою податків повниться бюджет. Таких у місті немало.

Нині перед податковою службою стоять нові важливі завдання. Адже податкове законодавство не задовольняє у повній мірі ні суб’єктів господарювання, ні податкову службу. Так сталося тому, що діє низка нормативних актів, що формувалися в різний час і за різних економічних умов. Тому необхідно прийняти комплексний документ, який би акумулював у собі дванадцятирічний досвід господарювання. Ним має стати Податковий кодекс.

Стратегічна лінія уряду стосовно податкової політики – це розширення податкового поля і можливостей платника та зменшення податкового тиску на нього. Перші кроки вже зроблено. Встановлено єдину ставку з податку з доходів фізичних осіб – 15%, а також іде мова про зниження ставок податку на додану вартість.

Водночас, згідно з Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, намагаємося спрямовувати діяльність на розвиток ініціативи платників, участь у підготовці та проведенні спільних заходів. При інспекції діє громадська рада – дорадчий орган, що забезпечує зворотний зв’язок платників з податківцями. Адже вони мають бути партнерами, що роблять спільну праву – працюють на добробут та розквіт нашої держави.

Коментарі (1)

Ігорка | 2010-06-10 15:33

Цікаво, скільки ще років будуть розповідати казки, про те, як буде добре, коли приймуть Податковий кодекс. Ще коли Ющенко став президентом обіцяли що вже невдовзі приймуть "цей важливий для країни документ", яким врегулюють всі суперечності податкового законодавства, зоркема вирішать питання СПД-шників... Вже забули про Ющенка в ролі президента, а податковий кодекс і досі на стадії обговорення, а його прийняття тільки у мріях.
Сумно, пані та панове.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  З незаконного обігу вилучено велику партію підробленого алкоголю

SVOBODA.FM