Останнє оновлення: 09:23 вівторок, 20 серпня
наші подкасти / НОВИЙ ПРОЕКТ!
Ви знаходитесь: Культура / Література / Влад Савенок / «Баляндраси на Свободі»: Владислав Савенок про філософію пізнання, професійні підходи і зорі
«Баляндраси на Свободі»: Владислав Савенок про філософію пізнання, професійні підходи і зорі

«Баляндраси на Свободі»: Владислав Савенок про філософію пізнання, професійні підходи і зорі

Авторський подкаст Владислава Пархоменка присвячений цікавим та неординарним особистостям Чернігова. Сьогодні знайомимося з Владиславом Савенком, відомим чернігівським журналістом та письменником.

Більшу частину свого життя наш герой присвятив журналістиці, а також став наставником для багатьох молодих колег у цій нелегкій професії.

Програма зачепила не лише журналістику, але й ряд інших професій і технологій. Вона буде цікавою для тих, хто любить пізнавати світ. Ймовірно, що для тих, хто є центром Всесвіту, новий подкаст буде "по барабану" .

Усі наші ПОДКАСТИ, соцмережі, чати і контакти.

1) Мушу зізнатися, для мене це особливий подкаст “Баляндрас”, адже саме під керівництвом Владислава Васильовича зробив свої перші кроки в журналістиці. Тому таке відчуття, що я зараз почуваю себе у ролі студента, який складає державний іспит своєму сенсею.

2) Владиславе Васильовичу, усі ми родом з дитинства. Наскільки мені відомо, частинку свого дитинства Ви залишили на Кубані. Що пам'яєтаєте про цей край, заселений нащадками українських козаків? Як часто там лунала українська мова?

3) Ким мріяли стати у дитинстві. Мабуть, не журналістом?

4) Перед тим, як вступити на факультет журналістики Київського університету ім. Т.Г. Шевченка у Вас була зовсім інша професія, доволі не типова як для чоловіка. Ви опанували фах кравця чоловічого одягу. Що Вас привабило в цій професії і чому зрештою вирішили присвятити себе журналістиці? + про рятувальника на пляжі.

5) Сьогодні, ми дуже багато говоримо про наставників. А хто для Вас став сенсеєм у журналістиці? Чи можливо їх було декілька?

6) Свою кар'єру в журналістиці Ви розпочали саме у друкованому виданні. Пам'ятаєте свій перший опублікований матеріал у ролі кореспондента?

7) Нещодавно міське чернігівське телебачення відсвяткувало своє 30-річчя. Ви майже 10 років свого життя присвятили себе телевізійній журналістиці, фактично, разом із командою однодумців створили міське телебачення з “нуля”. Чому вирішили спробувати себе у цій галузі журналістики та який новий досвід отримали для себе?

8) На початку 2000-х рр. у складі української делегації Ви побували у Чікаго, де створили серію передач про це місто для чернігівського телебачення. Розкажіть більш детально про цю подорож. Які враження Вас переповнювали, адже для більшості українців Чікаго було тоді на зразок чогось недосяжного (тревел-блог, “Орел і решка”).

9) Крім журналістики, Ви ще займаєтесь власне педагогічною діяльністю. Свої знання та напрацювання у цій професії вже не один рік передаєте молодим колегам. Зокрема, на базі чернігівської “Просвіти” кілька років поспіль діяла “Зимова школа журналістики”. Не без Вашої участі, з-під її крила випустилося дуже багато талановитих молодих людей, які зараз успішно працюють у цій професії + про цікаві, жартівливі лекції, які доступні кожному. Чи кожен успішний журналіст може бути успішним вчителем?

10) З Ваших лекцій, пам'ятаю, що репортаж — найемоційніший жанр журналістики. А яким прикметником охарактеризуєте інтерв'ю.

11) Мені часто доводилося чути, що інтерв'ю — це один із найлегших жанрів журналістики та не потребує специфічних навичок від автора. Чи погоджуєтесь із цією тезою?

12) Якщо говорити про чернігівську журналістику, то перш за все, журналіст повинен бути свого роду “універсальним солдатом” - писати про все. На вашу думку, чи правильне таке твердження? Або все-таки журналіст має бути вузькоспеціалізованим фахівцем і створювати той контент, на якому він розуміється?

13) Про молодих журналістів (напр. Практикантка Zahid.net, яка сама вигадала коментар і порушила журналіст. Стандарти). Хто у цьому винен, чи можемо ми стверджувати про кризу журналіст. Освіти? + поради молодим журналістам, які збираються опанувати цю професію.

14) Чернігівська журналістика, яка вона? Про кризу журналіст. Кадрів і як трамплін у велику журналістику.

15) Про небезпеку професії журналіста, акція пам'яті Гонгадзе. Чи стикалися Ви особисто з перешкоджанням журналіст. діяльності?

16) Журнал “Літерат. Чернігів”.

17) Про хобі (фотографії). + порадьте книги/фільми.

18) Які речі роблять Вас щасливою людиною?

19) Якби у Вас була можливість повернутися в минуле, щоб Ви змінили?

20) Чи склав іспит? :)

21) Наостанок, що побажаєте нашим слухачам у Новому році?

Залишайтесь завжди на позитивній хвилі та будьте здорові!
До нових зустрічей.

Коментарі (3)

ÑÑÑ | 2022-01-19 11:38

кстати, я про неё и подумал )))только в Голландии она, в 19 встречал в городе )))

Даша | 2022-01-18 22:33

ÑÑÑ
Упізнав Севєріну :)

ÑÑÑ | 2022-01-18 21:19

ок.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Шевченківці вшанували...

SVOBODA.FM