Останнє оновлення: 16:54 понеділок, 27 березня
Культура
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / Авторка з Чернігова удруге стала фіналісткою престижної премії “ВВС: Книга року”
 Авторка з Чернігова удруге стала фіналісткою престижної премії “ВВС: Книга року”

Авторка з Чернігова удруге стала фіналісткою престижної премії “ВВС: Книга року”

Твір письменниці, київської чернігівки та журналістки Ольги Карі увійшов у фінальний шорт-лист престижної загальноукраїнської премії “ВВС: Книга року 2021” у номінації “Есеїстика”. Мова йде про прозу “Компот із патисонів”.

Знімок із пам’ятною відзнакою авторка опублікувала у себе на сторінці у фейсбуці.

Як зізналася член журі та головна редакторка BBC News Україна Марта Шокало, Ользі Карі у своєму творі вдалося шокувати читачів "гастрономічними тортурами" у дитсадках кінця 1980-х та 1990-х:

- У мене ця книжка оживила найбільшого дитячого монстра - манну кашу. Здалося, що весь жах мого дитинства сплив з глибин мого єства.

Однак, перемога у номінації дісталася Андрію Содоморі, письменнику, досліднику та перекладачу античної літератури, який створив книгу есеїв "Про що писати…".

Це вже друга номінація у “Книзі року” для Ольги Карі. Торік її твір “Рибка дядечка Завена” теж потрапив у фінал конкурсу в номінації “Есеїстика”.

Цього року на Книгу року ВВС подали рекордну кількість книжок - 134 найменувань. Участь уконкурсі взяли 39 видань у трьох номінаціях - доросла художня література, дитяча художня література та есеїстика.

Книга року BBC - літературна нагорода літературним творам, написаними українською мовою, яка щорічно присуджується українською редакцією BBC News за найкращу книгу видану попереднього року. Вперше премію «Книга року BBC» було вручено 2005, нині вона одна з найпрестижніших літературних відзнак в Україні.

Редакція BBC News формує довгий список номінантів, з-поміж яких експертне журі обирає фіналістів, а потім і лауреатів. Автор-переможець премії отримує винагороду у еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів у гривнях, нині це 36 120 грн.

З 2012 премія оголошується у двох категоріях: «Книга року BBC» та «Дитяча книга року BBC»: нову, дитячу категорію було оголошено в вересні 2012 у співпраці з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). З 2018 премія оголошується у трьох категоріях: «Книга року BBC», «Дитяча книга року BBC» та «Книга року BBC - Есеїстика».

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  СБУ блокувала діяльність ворожих пропагандистів у прикордонні