Останнє оновлення: 17:06 понеділок, 21 вересня
культура
Ви знаходитесь: Культура / Мода / У Чернігові відкрилася "космічна" виставка
У Чернігові відкрилася космічна виставка

У Чернігові відкрилася "космічна" виставка

У Чернігові відкрилася унікальна виставка астрономічних предметів із колекції київського популяризатора астрономії, космонавтики, археології та палеонтології, співробітника Національного науково-природничого музею НАН України Юрія Шевела.

"Це - перший виїзд Юрія Шевела із колекцією з Києва в інше місто. До нас він привіз лише її частину - близько 250 предметів, і ця виставка уже має свій успіх", - повідомив учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков Укрінформу.

За його словами, колекціонувати предмети, пов’язані з космосом, Шевел почав ще в 12-річному віці. Щось купував, щось рятував від здачі на металобрухт, щось знаходив на смітнику чи деінде. Водночас цікавився призначенням цих предметів, учився ними користуватись.

Виставку в Чернігові, названу "Погляд у Всесвіт", колекціонер присвятив історії астрономії. В експозиції - телескопи, сонячні годинники, оптичні та вимірювальні прилади, якими астрономи користувалися три століття тому, глобуси, книги, раритетні географічні та зоряні карти ХVIII - початку ХХ століть, раритетна колекція поштових листівок (від міфології до обсерваторій), а також колекція зразків метеоритів, тектитів (так званих місячних каменів) і імпактитів (зміненої в результаті удару й вибуху метеорита гірської породи).

Відкрили виставку в приміщенні колегіуму заповідника на Валу. Працюватиме вона 2 місяці.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  “За майбутне” - “не проросійська і не прозахідна, а проукраїнська команда професіоналів”

SVOBODA.FM