Останнє оновлення: 12:46 п'ятниця, 1 грудня
гості
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чому Чернігів починається з пагорба...
Чому Чернігів починається з пагорба...

Чому Чернігів починається з пагорба...

...у дворі між хрущовкою та електростанцією - намагались зрозуміти європейські митці

Чернігів відвідали митці з Німеччини, Іспанії та Франції для вивчення поточного контексту в Україні та включення його в майбутню роботу.

П’ятеро перформерів відвідали оглядову екскурсію містом від історика та дослідника Володимира Пилипенка.

«Гості розбирались в особливостях візантійського та давньоруської архітектури, перипетії стосунків княжих родів, та шукали відповідь чому Чернігів починається з пагорба у дворі між хрущовкою та електростанцією. Оглядали дерев’яну архітектуру та орнаменти на стінах. Після мали зустріч за акторами драматичного театру, які поділились своїми переживаннями трагедії та баченням майбутнього театру у Чернігові. Поговорили про страхи, болі та надії один одного. Порушувати питання соціалізму, та втечі або невтечі від реальності через мистецтво», - каже координатор групи та агенції proto produkciia Володимир Бурковець.

Група відвідалиа галерею-студію Serhiy Tonkanov та Студію Романа Закревського, щоб побачити, як живуть і в яких умовах працюють чернігівські митці.

«Подорож до Чернігова була дуже цікавою. Багато глибоких розмов і зворушливих моментів. Багато надії і багато добрих побажань», - сказав сценограф та режисера Театру FIGURO Олексій Ванцль. Працює над культурним розвитком сільських районів Німеччини та сприяє міжнародним зв'язкам між художниками.

«Ми оглядали місто — з центру до периферійних частин. Досліджували, як змінюється архітектура: від будівель у радянському стилі до традиційної дерев'яної архітектури Чернігова. Змогли побачити відбиток життя на цих будинках — вони були пошкоджені. Я побачила людей, які йдуть на роботу, роблять покупки, посміхаються, а на фоні відбудовують знищені споруди. Українці дуже добре тримаються і продовжують робити своє. Ми потрапили на виставку до художника. Здивувало, що навіть за таких обставин місцеві митці вкладають багато гумору в свої роботи. Я відвідала місто, яке важливе для розуміння суспільства за залізною завісою, що була у радянські часи. В школі на мапі ми мали лише одну велику точку — СРСР. Нам не розповідали, яка саме історія там сталася, які народи там перетиналися. Тож я була вражена і по-хорошому здивована тим як саме українці сприймають життя, вашим бажанням підтримувати свою культуру, навіть у непрості часи. Це був досвід, який змусить мене досліджувати речі всередині себе. Це те, що я шукала — вплив, який я отримала та досвід, який я прожила», - поділилась Єва Євицька, перформерка в галузі фотографії та живопису. Вона створила метод "Paintjockey Pj" та новий стиль фотографування під назвою Neoselfie.

Візити в Україну міжнародних митців та працівників культури організувала Інша Освіта у партнерстві з Prague Civil Society Centre, Асортиментна кімната, post impreza, proto produkciia та Стипендія імені Антонена Арто.

Проект має на меті налагодити міжкультурні стосунки та продемонструвати найкращі українські практики іноземним партнерам, які зможуть і надалі просувати український культурний продукт та продовжувати адвокувати важливі питання безпеки та територіальної цілісності України.

На знімках: гості на зустрічі біля обстріляної головної сцени Чернігова

фото Владислава САВЕНКА

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  AWARDS Rebeka Mikhaeli випустила пісню-маніфест залежних стосунків

SVOBODA.FM