Останнє оновлення: 20:11 п'ятниця, 27 листопада
земляк
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Олександр Савченко-Більський у колі паризьких друзів
Олександр Савченко-Більський у колі паризьких друзів

Олександр Савченко-Більський у колі паризьких друзів

Цього року виповнюється 120 років від дня народження нашого знаного земляка, українсько-французького художника Олександра Савченка-Більського (1900-1991).

Завдяки самому митцю, а також його родині, у фондах Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана зберігається близько 200 графічних та живописних творів, датованих 1920-1980-ми роками, більшість з яких були представлені на тематичних та ретроспективних музейних виставках, таких як "Повернення Олександра Савченка-Більського", "Аромат часу", "Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі" тощо.


Зважаючи на високий художній рівень цих творів, їх стильове розмаїття, а також плідну співпрацю майстра з так званою Паризькою групою українських мистців, вважаємо за доцільне представити доробок нашого земляка на всеукраїнському рівні.


Зокрема, 7 серпня цього року виставковий проєкт "Олександр Савченко-Більський у колі паризьких друзів" буде репрезентовано в Музеї української діаспори в Києві, де поряд з творами Олександра Васильовича будуть представлені роботи таких відомих художників як Микола Глущенко та Микола Кричевський.
А виданий альбом-каталог цієї виставки дозволить фахівцям та широкому загалу гідно оцінити внесок українських художників-емігрантів у скарбницю європейської культури ХХ століття.

Директор Чернігівського обласного художнього музею Ірина Ральченко анонсувала відкриття виставки Олександра Савченка-Більського:

 

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині продовжують воювати з нелегальними АЗС

SVOBODA.FM