Останнє оновлення: 11:28 четвер, 13 серпня
ФотоАрхів
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Про 200-літній будинок з аркою в Чернігові
Про 200-літній будинок з аркою в Чернігові

Про 200-літній будинок з аркою в Чернігові

Практично всі чернігівці та гості міста, яким траплялося сюди домандрувати, звертали увагу на цю будівлю.

Скажемо відверто: вона дуже виділяється серед загалу, будучи радше схожою на якийсь потаємний закуток Праги, що раптом осів у Чернігові.

Розповіли про неї у спільноті «Цікавий Чернігів».

Точний час її зведення навряд коли стане відомий, проте найбільш давня, цокольна частина з проїзною аркою, відноситься до самого початку ХІХ століття. Це одна з найстаріших житлових будівель міста (прикметно, що такий старожил, якому вже за 150, на вулиці Кирпоноса не один), прозвана у народі «Будинком Левитської», якщо, звісно, варіація прізвища точна...

На початку ХХ століття тут винаймав квартиру Аркадій Маркович Утєвський – друг та сімейний лікар родини Коцюбинських, прекрасний лектор, якого обожнювала міська інтелігенція та гімназична братія. Послухати його лекції, ризикуючи арештом, у маленьку хатку Кизима на Лісковиці набивалося до півсотні осіб – більше вона просто не вміщала. Як казали очевидці, такі аншлаги призводили до того, що під кінець навіть гасова лампа починала згасати від нестачі кисню. Саме Аркадію Утєвському присвячені слова: ”Лекции его были увлекательны, изложение талантливо, а польза для нас громадна, так как он дал нам то, чего не хотел и боялся дать учитель истории М.Т. Тутолмин“. Ще один Утєвський – Соломон Маркович – увійшов у міську історію як один із найкращих фотомайстрів початку ХХ століття.

А будиночок стоїть і нині, готуючись відзначити 200-й день народження.

ФотоАрхів

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор