Інститут національної пам'яті виклав у відкритий доступ "Пісні Української революції"
Спільний проект Українського інституту національної пам’яті, народного артиста Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька» присвячений 100-річчю Української революції, з’явився у вільному доступі в мережі Інтернет.
Аудіо-альбом, над яким музиканти працювали майже рік, отримав назву «Пісні Української революції».
Пісні можна:
- слухати - http://bit.ly/2DsHRpz
- завантажувати - http://bit.ly/2Htmicr
«Пісні Української Революції» – це ще один нестандартний підхід до популяризації української історії. Адже українці мають почути голоси тієї доби, щоб пізнати дух, ідеали, прагнення та перемоги Української революції 1917–1921 років. Ті люди, які боролись за свою державу тоді подібні до теперішніх воїнів, які боронять свободу і незалежність України від новітніх зазіхань давнього ворога нині», – говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Авторами більшості пісень, що увійшли до альбому, є класики української літератури, такі як Олександр Олесь, Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська та ін. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.
Музикант, кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко розповідає:
«Твори, що увійшли до цієї музичної збірки – це частка моєї тридцятилітньої праці пошуку правдивих музичних пам'яток про ту, унікальну своїм національним пробудженням, епоху. Усі ці твори були активно співані на великих і малих сценах України в часі 1917-21 років на урочистих подіях, військових мітингах, при відновленні «Просвіт», відкритті гімназій та університетів. Пісні починали й завершували усі урочисті академії, святочні зібрання. Їх співали на воєнних позиціях, на шикуванні військ; вони співались кобзарями, артистами-бандуристами, оперними співаками, просвітянськими, військовими, міськими, студентськими хорами, Українською Республіканською Капелою та Українським Національним Хором. Багато творів були забуті і не звучали в Україні майже століття».
Організатори проекту «Пісні Української революції»: Тарас Компаніченко, Український інститут національної пам'яті.
Учасники проекту: гурт «Хорея Козацька» у складі: Тарас Компаніченко, Сергій Охрімчук, Северин Данилейко, Михайло Качалов, Максим Бережнюк, Ярослав Крисько.
Запрошені музиканти: Іванна Данилейко (хормейстер, альт), Олена Нагорна (сопрано), Павло Лисий (фортепіано).
Запис: студія звукозапису «Комора», зведення і мастеринг Костянтина Костенка, студія «Комора».
Світлини Дмитра Клочка.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 4190 |
Посилання до теми:
11.05.2017 Відкрито Книгу пам’яті Шестовицької сільської громади
22.11.2015 Другу річницю Революції Гідності відзначили у Чернігові
24.03.2015 Фільм памяті Героя Небесної Сотні презентують у художньому музеї
27.04.2012 Міста янголів - на фотографіях дівчини з Ніжина (фото)
28.12.2008 Чернігів: Вшанування Гетьмана до 413-ї річниці
9.08.2008 Сьогодні – день Пантелеймона: Згадуємо Куліша з хутора Мотронівка




















.jpg)














Додати коментар: