Останнє оновлення: 10:26 четвер, 20 червня
Думка / Репліка
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / По кому подзвін Коляди?
По кому подзвін Коляди?

По кому подзвін Коляди?

Гробова тиша поглинула села віддаленої півночі Чернігівщини. Їхні широкі і не дуже вулиці більше не почують дитячого сміху, дзвоників колядок, гомону щедрівок...

Тепер вони раді навіть одинокому човганню калош старожилів, що доживають віку в потемнілих від самотності хатах. З відходом останніх із них село викреслять із карти України.

Згодом хати розкидають, чагарники викорчують, а через рік на місці, де колись вирувало життя, ростиме соняшник якогось кернела чи іншого латифундиста, нувориша.

Це – політика прихованого геноциду й асиміляції українців. Адже толерантність, вульгарний гедонізм, антиконсерватизм, знищення традиції і все, що з цим пов'язане, краще нав'язувати в умовах урбанізації.

Тим, хто керує всіма цими процесами, не потрібні самостійні господарі на своїй землі, їм потрібні слухняні раби, земля цих рабів, яку вони у найближчій перспективі віддадуть їм за безцінь. Вже віддали!

Ми стали об'єктом ганебної політики зовнішнього управління, мовчазними свідками великої трагедії нації – вимирання українського села. До багатьох сільських осель Коляда вже ніколи не прийде…

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Вечеря на Свободі» з тревел-журналістом Павлом Федиковичем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор