Останнє оновлення: 07:51 вівторок, 18 червня
Ювілей
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / «Андріївські гуляння» з фольк-гуртом «Калита»
«Андріївські гуляння» з фольк-гуртом «Калита»

«Андріївські гуляння» з фольк-гуртом «Калита»

13 грудня в Міському Палаці Культури нашого рідного Чернігова пройшла з успіхом ювілейна шоу-програма «Андріївські гуляння з фольклорним гуртом «Калита».

- Так співпало, говорить автор проекту «Калита» Ольга Коцур, що сама назва нашого колективу - це символ вечорниць, на яких за нашою українською народною традицією збиралася молодь, дівчата ворожили, співали, а хлопці приходили на гостини до хати, грали на народних інструментах, жартували, загравали до дівчат, куштували «калиту» і таким чином весело та гарно проводили свій час. – Оскільки наш колектив має назву «Калита», то і дата концерту обрана нами не випадково і саме на Андрія ми колективно вирішили провести наш ювілей, складали сценарій, розробляли формат проведення, виважено підбирали фольклорно-автентичний пісенний матеріал, - додає керівник фольклорного гурту «Калита» Оксана Пронченко. - Головною рисою сценарно-сюжетного вирішення нашої творчої програми була теза - сучасне звучання фольклору. Тобто доведення до широко загалу глядачів власною творчістю того, що старовинні автентично-фольклорні пісні Чернігівщини - це цілий духовний пласт, наша творча та культурна спадщина. Власним виконанням ми довели, що наша творчість небайдужа глядачеві різних вікових категорій,- додала виводчиця гурту Ірина Лагойко. Дійство було розпочате з потужнього, енергійного та массового театралізованого блоку «Андріївські гуляння», де разом з «калитянами» свої актерські здібності презентували і учасники балетної групи Палацу, продемострувавши високу сценічну культуру, хореорафічний вишкіл, актерське мистецтво.

Дану частину програми зрежисував та втілив задум «Калити» заслужений артист України Олексій Биш. В цій частині звучали наші фольк-хіти «Антон криве колексо», «До нашого Микити», вокально-хореографічна композиція «Ой побреду побреду» з балетною групою Палацу.

 Далі дійство перемістилося в зимово-новорічну площину з автентичними колядками, потужною композицією на основі старовинної колядки «Ой якже було» в поєднанні з казковим аніме від мисткині Маргарити Таішевої. Пісня в поєднаннні з миттєво змінюючими пісочними образами, що оживають в руках пані Маргарити, захопили всих присутніх концертної зали Палацу. Народний аматорський фольклорний колектив «Сіверяни», котрим керує Ольга Коцур став опорною творчою складовою мистецької програми, презентувавши веснянки, переспівки, акапельну автентично-фольклорну пісенність і в поєднанні з зразковим танцювальним колективом «Десняночка» нашого МПК створили настрої весни композицією «Ой ти муха». Мотиви літа представлені етно-фольк-роковою вокально-хореографічною композицією з балетним вирішенням Наталії Шаропової (головного балетмейстера Палацу культури) енергією автентичної вокальності, етнічними танцями, драйвовм інструменталістики. Окрасою ювілею була різножанровість, різнохарактерність та загальна фольклорно-сучасна стилістика художніх номерів. І це доводили своїми напрацюваннями кращі хореографічні колективи міста: народний аматорський танцювальний коелктив «Дружба» під керівництвом заслуженого працівника культури України Григорія Горбачука, зірковий колектив «Шоу-балет «Ярмарка» - керівник Євген Агафошин, заворожив глядачів композицією «Ярилів День».

Потужним кроком мистецької концепції програми був окремий номер «Українське попурі», оркестру міського Палацу «Чернігів BEND» диригент та керівник Костянтин Тумаш. Також оркестр та фольк-гурт «Калита» вражали глядачів динамікою фольклорно-джазового та інструментального саунду спільних композицій «Чорнявая для попа» та «Да просив мене Герасим».

Фінальним синглом «Калити» на сіверські фольклорні мотиви з феєричним показом власної колекції сучасного українського вбрання Яни Пікуль з Модельної Агенції ««Аll Models» була композиція «Весільна», завдяки творчим партнерським напрацюванням даний режисерський хід створив атмосферу краси, грації, ястравісті кольорів та глибинної філософії фольклору Чернігівщини.

Свято творчості відбулося з аншлагом і фольк-гурт «Калита» висловлює слова великої вдячності директору Міського Палацу Культури Ірині Олександрівні Должиковій за розуміння та підтримку нашої творчості, а також всим колегам нашого Палацу за злагоджену, професійну командну роботу. Разом ми створили та втілили на рідній сцені гарний мистецький продукт.

Підготував Володимир Макеєв,
Фото – Віктор Кошмал

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Ремонт доріг, вуличне освітлення і соціальне таксі - перші результати діяльності Носівської ОТГ

Ксенія КАЙДАЛОВА, Ельнара ЗУЛЬФІГАРОВА

RedTram
Загрузка...
Північний вектор