Останнє оновлення: 14:53 вівторок, 7 липня
Концерт-презентація
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / У Чернігові презентовано аудіо-альбом «Душа Сіверщина»
У Чернігові презентовано аудіо-альбом «Душа Сіверщина»

У Чернігові презентовано аудіо-альбом «Душа Сіверщина»

Свій перший аудіо-альбом «Душа Сіверщина» презентував 30 вересня Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.

Це унікальний проект в царині збереження нематеріальної культурної спадщини Чернігівщини. Компакт-диск є результатом копіткої роботи вокального гурту ансамблю.

Протягом останніх років його учасники на чолі зі своїм керівником, заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Вовком здійснювали чисельні фольклорні експедиції селами та хуторами Чернігівщини, записували, вивчали та, врешті, відтворили старовинну пісенну традицію Чернігово-Сіверського краю у своєму професійному виконанні.

На презентацію диску, що відбулася в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г.Галагана, завітало чимало шанувальників народної пісні. Серед них: провідні фольклористи області та столиці, музейники, бібліотекарі, народні майстри, художники, громадські діячі та, навіть, туристи з-за кордону.

Привітати колектив з визначною мистецькою подією, приїхав з Києва відомий фольклорист, доктор мистецтвознавства, професор Михайло Хай, який також взяв участь в концерті, виконавши на бандурі та кобзі унікальні зразки кобзарсько-лірницьких пісень.

Коментуючи подію, науковець відмітив не лише високий професіоналізм Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди», але й публіку, що прийшла на презентаційний концерт. - Це було неймовірно!, - сказав пан Михайло. - Ущерть заповнена зала гриміла оплесками після кожного твору надзвичайно глибоко й професійно скомпонованої і виконаної програми... Таке враження, що то були не звичайні глядачі, а знавці-професіонали...

Відомий мистецтвознавець також висловив своє задоволення, що його мрія про впровадження у філармонійних ансамблях методики науково-виконавської реконструкції, “замість остогидлої банальної “шароварщини”, у Чернигові здійснилася.

– Навіть "Маруся-Богуславка" під народну бандуру та лірницькі "Страсті Христові" і жартівлива "Біда" були вислухані з великою увагою і пієтетом... Дякую сівер'янам за фантастичну атмосферу свята фольклору і краси, прекрасну виставку автентичних традиційних строїв і вишивки...

Своє захоплення побаченим і почутим професор Михайло Хай резюмував натхненними словами:

– Не можна перемогти народ, який навіть під час жорстокої і підступної гібридної війни спроможний так дбати про зміцнення і відтворення глибинного духу билинно-гусельних, сакральних кобзарсько-лірницьких, календарно- й родинно-обрядових та історичних цінностей своїх... Саме тому, що з нами Бог і Мудрість народна - ми здолаємо усіх ворогів - зовнішніх і внутрішніх. "Сіверські клейноди" - запорука цьому…

Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» є не тільки хранителем пісенної творчості Чернігівщини, а й має унікальну колекцію автентичних костюмів Чернігово-Сіверського краю ХІХ – початку ХХ ст. З кращими з них, чернігівці мали змогу познайомитись під час концерту на спеціально влаштованій виставці.

Щирі, гучні оплески поціновувачів народної пісні по завершенню презентаційного концерту, додали наснаги колективу на подальшу працю по відродженню і збереженню нематеріальної культурної спадщини. Звертаючись до публіки та своїх колег по колективу “Сіверські клейноди”, заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк подякував вокальному гурту за витримку та особливе ставлення до фольклору. - Вітаю ще з однією перемогою!, - зазначив керівник. - Глядачам бажаю завжди нових вражень після кожної зустрічі з “Сіверськими Клейнодами!»

Підсумовуючи сказане, він запевнив присутніх, що фольклорні експедиції Чернігівщиною триватимуть і надалі. Сергій Вовк розповів, що на даному етапі вже підготовлено до запису нову частину аудіо збірки «Душа Сіверщини».

Користуючись нагодою, Сергій Миколайович запросив шанувальників гурту на наступний концерт за участю солістки Національної філармонії України, лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Тетяни Школьної та інструментальної групи академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди», який відбудеться 27 жовтня у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

Надія ЗАВАЛІНА, заступник керівника
художнього академічного ансамблю
пісні і танцю «Сіверські клейноди»

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор