Останнє оновлення: 22:03 субота, 16 лютого
Історія
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / 104 роки тому чернігівці гинули за Російську імперію
104 роки тому чернігівці гинули за Російську імперію

104 роки тому чернігівці гинули за Російську імперію

Рівно 104 роки тому, 1 серпня 1914 року, Германська імперія оголосила війну Російській імперії. Офіційно розпочалася Перша світова війна.

Немало достойних чернігівців полягли жертвами тієї страшної бійні. Безліч повернулися інвалідами...

Перша світова або, як її ще називали у тодішній губернській пресі, Велика Європейська, війна лишила в трагічний спадок місту близько 20 могил вбитих на полі бою офіцерів.

Вісім героїв тієї війни упокоєні на старому міському цвинтарі, міська дума навіть хотіла там створити відповідний меморіал – щось на кшталт військового пантеону. ХХ століття між тим пережило лише три поховання та ще одне вдалося буквально дивом зберегти стараннями світлої пам’яті краєзнавця А.А. Карнабеда.

То хто ж ті напівзабуті, що полягли в кривавих жнивах Великої Європейської війни? Це генерал-майор, кавалер ордена Святого Георгія IV ступеня та ще 5 орденів Микола Арапов, штабс-капітан Опанас Бичок та підпоручик Сергій Туменюк.

Особняком у 1974 році було перепоховано на кладовище в Ялівщині поручика Володимира Красовського, після того, як на місці цвинтаря Хрестоздвиженської церкви ківш екскаватора вигорнув на поверхню цинковий саркофаг героя.

За роки радянської влади було стерто з лиця землі поховання вбитих у 1915 році підпоручика, артилериста Михайла Гусєва та підполковника Бенедикта Цуревського, прапорщиків-піхотинців Михайла Індрики та Дмитра Чернова (обидва загинули в 1916), поручика 19-го стрілецького Сибірського полку Івана Шихуцького, вбитого 24 березня 1916 року.

Найстаршому з них було 48, наймолодшому – лише 22.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Коли твій «новий курс» викликає бридке deja vu

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор