Останнє оновлення: 14:28 середа, 20 червня
Театр
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Сьогодні – «День сучасного театру в Чернігові» від фестивалю «Мрій-Дім»
Сьогодні – «День сучасного театру в Чернігові» від фестивалю «Мрій-Дім»

Сьогодні – «День сучасного театру в Чернігові» від фестивалю «Мрій-Дім»

VI-й Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Мрій-Дім», традиційне місце проведення якого – Прилуки, цього року розширює географію проведення завдяки співпраці з Чернігівським обласним академічним українським музично-драматичним театром ім. Шевченка.

8 червня триває «День сучасного театру в Чернігові» від фестивалю «Мрій-Дім».

Вхід на всі події – вільний.

За словами режисера Чернігівського драмтеатру та директора фестивалю Артемія Аніщенка, відповідно планів розвитку театру в майбутньому такі акції мають стати регулярними і сформувати навколо драмтеатру культурних і мистецьких активістів Чернігова.

О 12:00, конференц-залаЛекція Вікторії Швидко «Зроби сам: що таке театральний менеджмент в Україні?»

Вікторія Швидко - директорка ГО Мистецька майстерня Драбина та арт-директорка Першої сцени Драма.UA, є куратором багатьох театральних проектів у Львові, а також за його межами. Молода українська менеджерка ділитиметеся своїм досвідом з усіма бажаючими відкрити в собі більше можливостей діяти в театральному мистецтві!

О 14:00, «мала сцена» – незалежна акторська група "Gershom" (м.Львів) представить перформанс "Чужинець на чужині". Режисер Сет Баумрін (США)

Gershom (Гершом) - незалежна акторська група, яка досліджує театральну практику фізичного та інтелектуального театру у Львові, впроваджена ще Єжи Гротовським і Юдженіо Барбою, за підтримки американського режисера Сеза Баумріна.

Театральна лабораторія є напрямком театрального мистецтва як колективного пошуку, спільної творчості та імпровізації, де важлива як кінцева презентація продукту, так і момент свідомого дослідження.

Перформанс розповідає історію подорожі людей з одного часового пласту в інший, трансформацію внутрішнього світу і пізнання себе завдяки іншим людям.

На кожне питання чи проблему, яка виникала під час роботи над перформансом, актори намагались знайти відповідь у формі акторської гри та фізики тіла і простору.

Це є своєрідна подорож часом і простором, де є ризик, але немає рамок.

Це провокація і естетика, яка ніколи не повторюється, і змушує відчинити двері всередину себе.

О 14:30, фойє 2-го поверху – відбудеться обговорення Перформансу

О 16:00, «мала сцена» – Перформативне читання п’єси «Боженька» від Першої сцени сучасної драматургії (м.Львів).

 «Боженька» - п`єса про тварин, котра вчить, як бути людиною. Ця смішна та іронічна історія може слугувати посібником для дітей з політичної історії Європи останнього століття.

Втім, у ній знайдеться чимало аналогій із актуальними проблемами сучасності: різного роду дискримінації, екологічна свідомість, культ особи, загроза тоталітаризму. Використовуючи зменшено-пестливу лексику, прості метафори, автор ніби дивується, що такі речі, як наприклад, права людини, очевидні навіть дітям, але не всім дорослим в деяких країнах.

Тож, коли ваші діти запитають вас, як сталось, що в XXI столітті на демократичних, здавалось би, виборах перемагають расисти/сексисти/диктатори - просто прочитайте їм цю п`єсу.

Драматург - Валєрій Пєчєйкін, Режисер - Ігор Білиць

Читають: Богдан Грицюк, Анна Єпатко, Валерія Котеленець, Анастасія Лісовська, Володимир Пантєлєєв, Андрій Петрук, Ярослав Федорчук.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Забудови наприкінці вулиці Рокосовського бути не може

Данило МИРОНЕНКО

RedTram
Загрузка...
Північний вектор