Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Торгівля / Культура
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Запрошуйте клієнта українською. І бажано – грамотно!
Запрошуйте клієнта українською. І бажано – грамотно!

Запрошуйте клієнта українською. І бажано – грамотно!

Торговельна рада підприємців Ніжина вперто добивається поваги до державної мови.

На черговій нараді розглядали результати обстеження вивісок та рекламних щитів, розміщених в центрі міста, на предмет дотримання мовного законодавства у зовнішній рекламі та інформації закладів торгівлі і сфери послуг за участю власників об’єктів, які допустили порушення мовного законодавства.

Деякі суб’єкти підприємницької діяльності порушують чинне мовне законодавство і, нехтуючи державною мовою, свої вивіски та рекламні щити пишуть російською, а подекуди і англійською мовами. Є також випадки допущення граматичних помилок.

Ці обстеження були здійсненні на виконання протокольного рішення засідання Торговельної ради підприємців, створеної при міськвиконкомі.

Заступник міського голови В. Салогуб довів до відома присутніх статті законів і офіційне тлумачення Конституційного Суду України.

Голова Торговельної ради підприємців міста, член правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка М. Шкурко звернув увагу присутніх на статтю «Чому бідні? – бо двомовні. Російська мова в Україні є економічно невигідною», копію якої він роздрукував підприємцям для ознайомлення.

Він підкреслив, що в Ніжині є високий культурний та науковий потенціал, яким можуть скористатися підприємці. Він запропонував при вирішенні питання дотримання мовного законодавства врахувати досвід м. Черкаси.

В результаті жвавого обговорення були прийняті наступні рішення:

1. Всім суб’єктам підприємницької діяльності доведену інформацію про мовне законодавство взяти до уваги та використання в роботі.

2. Головному архітектору міста підготувати проект Положення про порядок розміщення вивісок та розпорядження про його затвердження враховуючи досвід м. Черкаси.

3. Державному адміністратору підготувати листи всім підприємцям, які перелічені в акті обстеження та попередити їх про усунення порушень мовного законодавства.

Ілюстрації сайту prikol.i.ua

Коментарі (1)

Правдоруб("Глибокий рів") | 2010-07-12 12:31

Ще на проспекті вивіска така:
"Дім рибака".
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM