Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Суспільство / Легальа наркоманія
Постійне посилання: http://newvv.net/culture/Culture/201806.html
В Україні стартувала всеукраїнська кампанія «Вільна від куріння». ФОТО

В Україні стартувала всеукраїнська кампанія «Вільна від куріння». ФОТО

В Україні розпочалася кампанія з популяризації відмови жінок від куріння під назвою «Вільна від куріння». Її старт приурочено до Міжнародного дня некуріння, який відзначається в світі кожного третього четверга листопада.

Кампанія розпочалася акцією «Смерть в рожевому ходить Україною!».

У рамках акції відомі українські чоловіки звернулися до українських жінок із проханням не курити самим та допомогти чоловікам звільнитися від куріння.

Серед них – телеведучий Андрій Доманський, актор Євген Паперний, плавець та громадський діяч Денис Силантьєв, заслужений артист України Григорій Чапкіс, хореограф та телеведучий Влад Яма. А також: голова Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Сергій Гончар, заступник Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Крулько, голова Національної ради з питань охорони здоров'я при Президентові України Микола Поліщук.

Під час прес-конференції були оприлюднені результати репрезентативного соціологічного дослідження, здійсненого в жовтні 2009 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМIC).

женское курение гламур glamourДослідження виявило, що жінка-курець не є привабливою в очах більшості чоловіків. 79% українських чоловіків обрали б собі за наречену жінку, яка не курить. Лише 2% чоловіків вважають, що жінки, які курять, є більш стильними та гламурними, симпатичними або успішними.

«Тютюнова епідемія за своєю суттю значно страшніша за епідемію грипу, яку переживає Україна. І не тільки через те, що куріння вбиває в Україні 300 людей на день – а це більше, ніж помирає від епідемії грипу за місяць. Епідемію куріння створила не природа, а самі люди, які й мають її побороти, об’єднавши зусилля», – каже координатор Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Сергій Гончар.

Транснаціональні тютюнові компанії, які прийшли в Україну на початку 1990-х років, сьогодні контролюють 98% ринку.

За цей час вони спромоглися значно підвищити обсяги споживання сигарет в Україні. Виробники витрачали величезні гроші, отримані від вже існуючих залежних курців, на підсаджування нових – через потужну рекламу та дешевизну сигарет.

Оскільки в Україні рівень куріння серед жінок був традиційно низьким, саме жінки стали основною метою тютюнової індустрії. Якщо 15 років тому тонкі сигарети, які часто називають «жіночими», були майже відсутні на ринку, то 2007 року вони займали вже 10% українського ринку.

Зокрема, транснаціональна компанія «Брітіш Амерікан Тобако» (British American Tobaccо) писала про країни колишнього СРСР в одному зі своїх документів, які були оприлюднені за рішенням американського суду: «Сьогодні куріння серед жінок є соціально прийнятним, і тепер їх можна залучити за допомогою більш легких та ментолових виробів».

Завдяки зусиллям тютюнових корпорацій рівень куріння в Україні виріс із 35% на початку 1990-х до 41% у 2005 році, коли він досягнув свого максимуму.

За вільну від тютюнового диму УкраїнуЦе зростання відбулося значним чином через збільшення рівня жіночого куріння. За даними епідеміологічних обстежень населення, які проводяться Інститутом кардіології Академії медичних наук України, за 25 років частка жінок, які курять, в місті збільшилась втричі, а в селі – майже в 17 разів.

2000 року курило 11% українських жінок, а 2005 – вже 20%.

Лише з 2005 року українська влада вдалася до рішучих кроків для боротьби з тютюновою епідемією. Було обмежено куріння у громадських місцях, на сигаретних пачках з’явилися великі попередження про шкоду куріння, зокрема, для дітей та вагітних жінок.

З 2008 року суттєво підвищилися акцизи та ціни на сигарети. Держава послідовно створює умови, які роблять куріння все менш прийнятним для суспільства.

Виявилося, що жінки більшою мірою реагують на зміну суспільного статусу куріння. За даними опитувань КМІС, якщо в червні 2005 року курило 20% жінок, то у листопаді 2008 – 14%, а у жовтні 2009 року – 13% жінок. Показовим є скорочення частки жінок, які курять щодня, відповідно з 16,7% до 7,7% та 6,5%.

Проте занепокоєння викликає досить велика частка жінок, які курять, хоча і не щоденно. Вона зросла з 3% у 2005 році до 6% сьогодні. Якщо зусилля по боротьбі з тютюновою епідемією будуть загальмовані, ці жінки зможуть перейти до щоденного куріння.

«Танок смерті в рожевому», який станцювали на сходах «Українського дому» восьмеро танцюристів, одягнених у костюми рожевого кольору та маски з черепами, буде символізувати те, що справжня чума вже давно оселилася в Україні, хоч і замаскувалася в «гламурний», привабливий одяг та перефарбувалася у рожевий колір. Після танку «смерть в рожевому» пішла гуляти серед людей вулицями Києва.

Мета цієї акції – привернути увагу до необхідності повної заборони реклами сигарет та підтримати законопроект про це №5164, який вже зареєстрований у Верховній Раді. Ініціатором кампанії «Вільна від тютюну» є Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну».

Наступним етапом кампанії «Вільна від тютюну» стане ініціатива «Мамо, не кури, я задихаюся!». Вона спрямована на те, щоб закликати жінок кидати курити напередодні вагітності і вже ніколи не розпочинати після того, як малюк народиться.

За дослідженнями, багато жінок і чоловіків кидають курити саме напередодні народження дитини. У рамках акції буде створена спеціальна брошура та плакати з малюнками відомої художниці Євгенії Гапчинської. Вони будуть розповсюджені по жіночих консультаціях та педіатричних кабінетах.

Задля справедливості, слід наголосити, що переважна більшість українських жінок, а саме 75%, ніколи не курили, а серед тих, хто пробував, більша частина вже кинула.

Зараз вже можна сказати, що українська держава довела, що здатна боротися із тютюновою епідемією за допомогою законодавчих, зокрема, фіскальних заходів. Якщо ці заходи будуть доповнені заходами медичної допомоги тим, кому важко кинути курити самостійно, а також широкими інформаційними кампаніями, які остаточно зроблять куріння соціально неприйнятним, можна буде сказати, що в Україні вже застосовані основні механізми звільнення від куріння, напрацьовані світом.

Дуже важлива роль у цих інформаційних кампаніях належить жінкам, які здатні переконати чоловіків, що куріння є неприйнятним не лише для жінок, а й для чоловіків, які хочуть мати здорових дітей та не залишити свою сім’ю напризволяще через передчасну смерть. 

За повідомленням Олександри Устінової,
координатора прес-центру Коаліції громадських організацій
«За вільну від тютюнового диму Україну»

Коментарі (6)

Mykola | 2010-04-28 16:19

Переглянувши це відео http://osobystist.com/?id=e6d4610d-9a4b-4e8d-b33a-ddd5c13dea35&o=50 у вас на довгий час пропаде бажання курити.

Игорь | 2009-11-21 20:28

Да, это действительно так: никогда не нравилось, когда женщина курит, совсем это не круто, а наоборот - вэ

2 Амигос | 2009-11-21 19:33

Мужчины, хватит курить - вы травите себя и своих детей, дураки тупорылые!!! Извиняюсь за свой французский. Да, может для тебя это станет открытием, но на здоровье будущих детей влияет и мужчина тоже!!!!

ТТ | 2009-11-21 18:50

Это относится ко всем - все хотят быть красивыми и молодо выглядеть, но некоторые почемуто убивают свое тело алкоголем и курением.
Просто когда курят женщины, то страдают их будущие дети

Амигос | 2009-11-21 18:02

хорошая акция. Женщины, хватит курить - вы травите себя и своих детей, дуры тупорылые!!! Извиняюсь за свой французский.

иван | 2009-11-21 17:28

А дядьки на фотах, хоть и некурящие, один хрен, как бубен лысые...


закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM