Останнє оновлення: 17:57 четвер, 13 серпня
Голодомор / Пам'ять
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Голодомор: Пам'ятний знак у Баклановій Муравейці. Відкриття не без містики. ФОТО
Голодомор: Пам'ятний знак у Баклановій Муравейці. Відкриття не без містики. ФОТО

Голодомор: Пам'ятний знак у Баклановій Муравейці. Відкриття не без містики. ФОТО

Перед відкриттям пам'ятного знаку жертвам Голодомору у Баклановій Муравійці Куликівського району плакала навіть природа. Рясний осінній дощ кілька хвилин поспіль поливав могили померлих від голоду сельчан.

Коли церковний хор заспівав „Вечная память...", у руках бакланово – муравійців лишилося горіти... лише шістнадцять свічок. От і не вір тепер у містику!?! Адже наразі достовірно встановлено саме 16 імен бакланово-муравійців, котрі померли від Голодомору 1932-1933 років.

Втім, насправді ж тоді опухали від голоду сотнями ...

Перед учасниками мітінгу – реквієму виступила місцева жителька Ольга Попсуй. Вона розповіла присутнім про долю свого свекра, який на початку тридцях років минулого століття відмовився вступати до колгоспу.

Пізніше „ворогом колективізації" став і чоловік Ольги Іванівни. Втім, літня сільська вчителька говорить, що хоча й отримала підтримку від тодішньої влади – бо була сиротою, і діти її мали змогу безкошнтовно отримати вищу освіту - проте засуджує насильну колектівізацію та умисне виморення голодом простих селян, котрі своїми мозолями заробляли собі шматок хліба.

„Гірко на душі, коли розумієш, що відбирали останнє не брагади більшовиків з Москви, а свої ж - із нашого села - люди", - приховуючи тремтіння у голосі розповідає Ольга Іванівна.

За православною традицією пам'ятний знак освятив настоятель Спасо-Преображенського храму села Бакланова Муравійка отець Роман (Годун). Він також відслужив поминальну панахиду за померлими від голоду сельчанами.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор