Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Війна
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Хто з росіян запустив ракету по драмтеатру у Чернігові: розслідування
Хто з росіян запустив ракету по драмтеатру у Чернігові: розслідування

Хто з росіян запустив ракету по драмтеатру у Чернігові: розслідування

Ракетний удар по драмтеатру у Чернігові 19 серпня могла здійснити 26 ракетна бригада у складі 6-ї загальновійськової армії РФ.

Про це йдеться у розслідуванні Truth Hounds, правозахисної організації, яка документує воєнні злочини.

Фахівці встановили, що удар по драмтеатру був нанесений саме з використанням крилатої ракети "Іскандер-К". На стоп-кадрі з відео моменту влучання в драмтеатр добре помітні характерні для неї крильця на корпусі та хвостове оперення для стабілізації.

Найімовірніше, ракету "Іскандер-К" запускали з Брянської або Курської областей РФ.

Ракета "Іскандер-К", яка влучила у драмтеатр. ФОТО: СБУ

Уражальні елементи ракети. ФОТО: Truth Hounds

Рух ракети відповідно до свідчень очевидців. ФОТО: Truth Hounds

Згідно з розслідуванням, за ракетні атаки по прикордонних із РФ північних і північно-східних українських областях (Чернігівська, Сумська, Харківська) відповідає угруповання військ "Запад". Міноборони РФ самé публічно визнає, що атаки "Іскандерами" по цих областях здійснюються під командуванням угруповання військ "Запад".

Угруповання військ РФ "Запад". ФОТО: Truth Hounds

Для ідентифікації відповідального за атаку на Чернігівський драмтеатр на основі даних розвідки за відкритими джерелами виокремили підрозділи угруповання "Запад", на озброєнні у яких є "Іскандери". Це:

- 112 ракетна бригада у складі 1-ї танкової армії;

- 26 ракетна бригада у складі 6-ї загальновійськової армії;

- 448 ракетна бригада у складі 20-ї загальновійськової армії;

- 152 ракетна бригада у складі 11-го армійського корпусу.

26 ракетна бригада (в/ч 54006), яку розслідувачі Truth Hounds підозрюють у запуску ракети "Іскандер-К" на драмтеатр Чернігова, дислокується в місті Луга Ленінградської області.

Участь цієї бригади у війні проти України підтверджує опубліковане відео військовими РФ до 9 травня 2023 року, де вони називають себе "героями СВО".

"Місцеперебування згаданих вище російських ракетних бригад, які теоретично могли бути причетними до атаки на Чернігів 19 серпня 2023 року, не збігається зі встановленим напрямком підльоту ракети до цілі того дня. Отже, можемо припустити, що на території Брянської й Курської областей оперує саме 26 ракетна бригада 6-ї загальновійськової армії РФ", — йдеться в розслідуванні.

За допомогою OSINT, розслідувачам також вдалося ідентифікували частину особового складу 26-ї ракетної бригади 6-ї загальновійськової армії РФ разом із її командуванням, яке, найімовірніше, віддало наказ атакувати Чернігів 19 серпня 2023 року. Командиром 26-ї ракетної бригади є полковник Павєл Русаков.

Командир 26-ї ракетної бригади РФ полковник Павєл Русаков. ФОТО: Truth Hounds

Іншу частину особового складу можна прочитати за посиланням.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару росіян, семеро людей, серед них шестирічна дитина — загинули, 214 отримали поранення.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM