Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Погода
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Іспит першим снігом: як громади Чернігівщини впоралися із розчищанням доріг
Іспит першим снігом: як громади Чернігівщини впоралися із розчищанням доріг

Іспит першим снігом: як громади Чернігівщини впоралися із розчищанням доріг

На Чернігівщині випав перший сніг, причому небесна канцелярія насипала його щедро. Снігопади наприкінці листопада – це нормально, але зазвичай вони завдають клопоту комунальним службам і громадам. А цьогоріч і поготів, бо розчищання доріг – це витрати, а ситуація з наповненням бюджетів громад Чернігівщини в нинішній непростий час залишає бажати кращого.

Тож як громади нашого регіону впоралися з першим сніговим іспитом?

Андрій Портний, голова Сосницької громади:

Усе нормально, впоралися, почистили. Снігу багато, але все зробили. Були готові до такої ситуації. І, думаю, на майбутнє будемо готові, якщо нічого критичного не станеться. Пісок, сіль – усе підготовлене.

Готувалися завчасно. Зазвичай щойно закінчується один зимовий сезон, починаємо готуватися до іншого. Так і цьогоріч було. Сіль тільки подорожчала суттєво, мабуть, у 10 разів зросла вартість.

Володимир Куніцин, голова Коропської громади:

Ще не так і засніжило. Основні дороги в нас почищені та потрушені. Це ті, що ведуть до Чернігова, Києва. Також дороги в Коропі почистили і в селах. А ось сьогодні якраз з’явилася ожеледь і є проблемні місця.

Я не скажу, що нині ми на 100% з усім впоралися. Але загалом ситуація контрольована, наскільки це можливо в нинішніх реаліях.

Матеріалами для посипання доріг і пальним забезпечені, але до деяких населених пунктів їх треба ще довезти. Є над чим працювати, і нині в нас нарада з цього питання. До того ж, життя інколи ставить нас у надскладні обставини.

Пальне нині дуже дороге. І великі витрати — на мобілізаційні заходи, на все, що пов’язане з війною. Тому так досконало чистити дороги, як попередню зиму, точно не зможемо. Бо ресурси суттєво обмежені, є серйозне невиконання бюджету. Ситуація доволі напружена. Пальне на генератори потрібне та й запас треба, щоб був. Але набираємося терпіння, думаю, сніг – це не найстрашніше, що може бути.

Також дивлюся, що не всі водії змінили літні шини на зимові, і ще не призвичаїлися до зимового водіння, а газують. Хотілося б, щоб трішки спокійніше їздили.

Володимир Павленко, голова Березнянської громади:

Як і всюди, сніг у нас випав. У суботу-неділю на території селища Березна і Березнянської громади прочищало дороги підприємство «Борзна — Комунальник». Центральні дороги розчищала Служба автомобільних доріг. І по селах також відбувалося розчищання доріг — у межах можливостей, кожен старостат організовувався.

Запас піску трохи є, аби посипати дороги. Здебільшого ми посипаємо центральні дороги – біля школи, в центрі селища. У комунальному нашому підприємстві є один трактор. А для великих снігів торік ми залучали підприємців і сільськогосподарські підприємства, які обробляють землю. З ними в нас домовленості, що надаватимуть різні послуги, зокрема, чиститимуть дороги взимку. Так щороку взимку і відбувається.

Поки це перший сніг, то впоралися.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM