Останнє оновлення: 17:44 вівторок, 18 грудня
Застереження / Пам'ятка
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Виходити на кригу небезпечно! Фото
Виходити на кригу небезпечно! Фото

Виходити на кригу небезпечно! Фото

Наприкінці березня весна стрімко вступає в свої права і тепла погода в місті Чернігові наступила.

Лід на річках швидко почав танути, розігнавши любителів зимової риболовлі. Та залишились ще любителі «екстріму», що необдумано ступають на дуже тонкий лід.

Шкода що масштабна просвітницька кампанія про поведінку на льоду не хвилює деяких пересічних громадян. В цьому році і телебачення, і радіо, і газети на різних рівнях застерігали людей від необдуманих вчинків, навчали правилам поведінки на льоду. Але залишається оте непереборне «Авось» та «Зі мною нічого не станеться».

Сумна статистика – у 2010 році, за оперативними даними, в Україні потонули 28 людей, із них 3 дитини. Врятовано 41 людину.

Якщо Ви все ж таки провалилися на льоду річки або озера:

  • Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
  • Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  • Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
  • Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
  • Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
  • Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

Юрій Мирюта, управління з надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради.

Курси цивільної оборони м. Чернігів

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Музична казка «Попелюшка» – для дітей і дорослих у чернігівській філармонії

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор