Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
психологія
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / У Чернігові запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству
У Чернігові запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству

У Чернігові запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству

Понад два місяці у Чернігові цілодобово працює мобільна група з реагування на факти домашнього насильства.

 За цей час правоохоронці відреагували на 228 повідомлень про насильство в сім’ї.

Починаючи з вересня чернігівські поліцейські склали 60 адміністративних протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення насильства в сім’ї).

Поліцейські винесли домашнім тиранам 58 термінових заборонних приписів. Вони обмежують порушника у певних правах. Наприклад, йому можуть заборонити перебувати в одному приміщенні з жертвою домашнього насильства, наближатися до потерпілих, телефонувати їм тощо. І той факт, що агресор є власником житла, на ситуацію не впливає.

За фактами завдання легких тілесних ушкоджень правоохоронці відкрили 21 кримінальне провадження. Лише за два місяці від різних видів домашнього насильства (фізичного, психологічного, економічного) постраждали 94 людини (88 жінок та 6 чоловіків).

Всього з початку року поліцейські Чернігівщини отримали понад 1,5 тисячі повідомлень про домашнє насильство. Правоохоронці склали 1460 адміністративних протоколів та відкрили 23 кримінальні провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство). Санкція цієї статті передбачає покарання від 150 годин громадських робіт до двох років позбавлення волі.

У всіх випадках фіксування поліцейськими фактів домашнього насильства, інформація про них передається до соціальних служб.

Група з реагування на факти домашнього насильства дислокується на базі Чернігівського відділу поліції. До складу групи входять спеціально підготовлені працівники (дільничні офіцери поліції або працівники ювенальної превенції та патрульні поліцейські), які пройшли відповідне навчання.

Правоохоронці закликають потерпілих не мовчати про факти домашнього насильства. Часто жертви бояться, що після повідомлень у поліцію ситуація в родині стане ще гіршою, тож продовжують терпіти знущання над собою.

Особливо актуальні ситуації, коли в епіцентрі сімейних конфліктів опиняються діти. Законодавство визнає дитину постраждалою не тільки, коли агресія кривдника спрямована безпосередньо на неї, а й навіть якщо просто є свідком сварки дорослих.

Передусім ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.

Також ви можете зателефонувати на безкоштовну національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335, короткий номер 116-123. За цими номерами ви можете дізнатись контакти найближчих організацій та установ, що можуть вам допомогти – центрів безоплатної правової допомоги, соціальних служб, служб у справах дітей, притулків для постраждалих від домашнього насильства, кризових центрів тощо.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM