Останнє оновлення: 17:22 понеділок, 28 вересня
комунальники
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / У Чернігові вперше пересадять великі ялини за допомогою спеціальної техніки
У Чернігові вперше пересадять великі ялини за допомогою спеціальної техніки

У Чернігові вперше пересадять великі ялини за допомогою спеціальної техніки

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 16 січня дав дозвіл на пересадження чотирьох великих ялин, які знаходяться на земельній ділянці, виділеній для будівництва. Це земельна ділянка за адресою пр. Перемоги, 64, частина якої вже довгий час огороджена будівельним парканом. Чотири ялини віком приблизно 40 років, які є здоровими деревами в доброму стані, знаходяться в межах цього будівництва.

Аби дерева не знищувати, їх спробують пересадити за допомогою спеціальної техніки.Такої спецтехніки у Чернігові немає, але вона є в Україні і може бути залучена. Пересадкою займатиметься за свої кошти підприємство-забудовник.

Відповідно до рішення виконкому, ялини мають пересадити на Київський в'їзд до Чернігова (перехрестя проспекту Миру та вулиці Підвальної). А саме, на земельну ділянку обабіч дороги справа від того місця, де машини, в’їжджаючи до Чернігова, починають повертати праворуч на підйомі. Місцина ця вільна, в минулі роки КП «Зеленбуд» висаджувало там квіти.
Як пояснив на засіданні виконкому керівник КП «Зеленбуд» Роман Старіков, якщо ялини пересадити зараз, а не, наприклад, у квітні чи травні – шансів прижитися в них буде значно більше.
У той же час, на вимогу чернігівського міського голови Владислава Атрошенка вжито гарантійний фінансовий захід на випадок невдачі з пересадкою, для убезпечення інтересів міста. А саме, забудовник на рік задепонував на КП «Чернігівбудінвест» 120 тис. грн – і в разі, якщо пересаджені ялини не приймуться, ці кошти підуть на закупівлю і висадження дерев не молодше 5 років. Представник забудовника приніс платіжний документ про перерахування цих коштів на засідання виконкому.
Після засідання журналісти запитали керівника КП «Зеленбуд» про те, чи можливо було таким же чином у грудні минулого року пересадити і ялину, яка росла над місцем аварії водопроводу біля Деснянської районної ради. На жаль, спеціалізована техніка, здатна вийняти велику кореневу систему разом з ґрунтом, дуже важка, тому заїхати на ділянку, яка тримається підпірною стінкою, не могла, - пояснив Роман Старіков. - Там зверху не могли поставити навіть кран, щоб підтримувати цю ялину за верхівку. Окрім того, труба проходила прямо під коренем дерева. І коли б ківш робив забір, то пошкодив би саму комунікацію ще більше.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО