Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
Анонс
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Відомий земляк повертається з еміграції. Посмертно
Відомий земляк повертається з еміграції. Посмертно

Відомий земляк повертається з еміграції. Посмертно

22 листопада в селі Крути Ніжинського району буде похований науковець, письменник і перекладач, автор літературознавчих розвідок і відомий літературний оглядач Радіо «Свобода», лауреат Шевченківської премії Ігор Качуровський.

Про це повідомляє сайт "Сяйво".

Більшу частину свого життя він прожив в еміграції, однак, за словами його друзів, завжди пам’ятав своє українське дитинство.

Ігор Васильович народився у містечку Ніжин 1 вересня 1918 року, а дитинство минуло у селі Крути. Саме тут, згідно з його заповітом, Качуровський і хотів бути похований. Тож незабаром остання воля нашого земляка, більше відомого десь у світі, ніж в Україні, здійсниться.

Він сам називав себе послідовником київських неокласиків у поезії, учнем Миколи Зерова у перекладацькій діяльності, доброзичливим критиком у літературознавстві. Високоосвічений, із чудовим почуттям гумору, з молодечим голосом, з унікальною здатністю швидко розібратись у людині та у явищі – таким запам’ятала Ігоря Качуровського упорядник його українських видань Олена Бросаліна.

Ще одна риса, притаманна Ігорю Качуровському, – безперервна інтелектуальна праця. Світова література, наука завдячують йому блискучими творами, серед яких поетичні збірки «В далекій гавані», «Свічада вічності», «Осінні пізньосвіти». Також Качуровський написав першу в українській літературі поему «Село», в якій осмислено трагедію Голодомору 1932-33 років.

«У 1932 році, 13 березня, ми з родиною виїхали з Малої Вишкли, на Херсонщині, де вже вмирали люди з голоду, у тому числі і наш господар. Голодомор радянська влада проводила під гаслом боротьби з куркульством. Люди здали весь урожай, а самі нічого не дістали», – згадував ті страшні роки Качуровський в інтерв’ю «Радіо Свобода» у 2008 році.

За книгу «Променисті сильвети: лекції, доповіді, статті, ессеї, розвідки» Качуровський отримав Шевченківську премію у 2006 році. Поетичні переклади він вміщував у відповідні розділи збірок своїх віршів, а переклав з іспанської, італійської, французької мов. У 1973 році він здійснив переклад Нобелівської лекції Олександра Солженіцина.

Як літературний оглядач редакції «Радіо Свобода» Качуровський у 1970-80-х роках підготував понад 2 тисячі радіобесід чи, професійною мовою, скриптів. Разом із тим з 1973 року він працював викладачем, а з 1982 року – профессором філософського факультету УВУ. Ці дві професії були тісно пов'язані в діяльності Качуровського - адже в радіобесідах він зачіпав найскладніші сюжети й матерії не тільки української, а й світової літератури. Деякі зразки його скриптів зібрані у виданій незначним накладом книзі «150 вікон у світ: з бесід, трансльованих по «Радіо Свобода» (Київ, 2008).

Помер цей патріарх літературного процесу на 95-му році життя 18 липня у Мюнхені. До останніх днів життя Ігор Качуровський працював і упорядковував біографічну збірку. Аби гідно вшанувати пам’ять знаного земляка, носія призабутої сьогодні шляхетності й освіченості, чия творчість на «Радіо Свобода» справила неабиякий вплив на тисячі слухачів, заупокійне богослужіння в с. Крути очолить Високопреосвященнійший Євстратій, архієпископ Чернігівський та Ніжинський. Від залізничного вокзалу в Ніжині до села Крути 22 листопада можна буде дістатися спеціально замовленим автобусом у проміжку між 10 і 11 годинами ранку. Так само організовано можна буде повернутися назад. Щодо участі в церемонії поховання варто звертатися до Олени Геннадіївни Бросаліної (050-445-01-91) чи Миколи Миколайовича Науменка (096-822-51-61).

Коментарі (3)

Говинда | 2013-11-16 04:34

Дохтор Більжо
Да пошел ты, дохто ***в!

Дохтор Більжо | 2013-11-15 16:15

Феномен такого карколомного зламу світогляду треба досліджувати в маленькій психіатричній лікарні.
Навіщо ж ти пер сюди статті про цього "агента", коли був тут "Редактором новин"? :)

Operator. | 2013-11-15 13:08

«Радіо Свобода»... Ну-ну...
Знамо нам, что за кадры туда берут. И КТО берёт, тоже в курсе.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор